نکاتی مهم برای برق انداختن شیرآلات- هایپرکلابز

ندا نظام ابادی 7 سال پیش
نکاتی مهم برای برق انداختن شیرآلات- هایپرکلابز هایپرکلابز :

شیرآلات منزل بخش مهمی از دکوراسیون خانه را به خود اختصاص می دهد و براق بودن شیرهای آب ظرفشویی و سرویس بهداشتی می تواند نشانه ی پاکی و تمیزی باشد. توصیه می کنیم برای تمیز کردن شیرهای آب به نکات زیر توجه داشته باشید.

لکه های سفید روی شیر آب باعث می شود شفافیت و براقی آن از بین برود. دلیل ظاهرشدن این لکه های کوچک رسوب کردن مواد معدنی موجود در آب روی سطح شیر یا لوله های پایین آن می باشد. قبل از هر چیزی توصیه می کنم برای تمیز کردن شیرآلات به هیچ عنوان از پاک کننده های اسیدی و شیمیایی چون وایتکس، جوهر نمک و سیم های ظرفشویی استفاده نکنید.

زیرا استفاده از این پاک کننده ها باعث از بین رفتن پوشش نیکل شده و شیرآلات را از شرایط ضمانت خارج خواهد کرد.برای این که شیرآلات جرم نگیرد باید آن را در پایان هر روز بشویید و با حوله ای نرم خشک نمایید.

بهترین راهکار برای تمیز کردن و شستشوی شیرآلات استفاده از محلول آب و صابون است. زیرا محلول آب و صابون باعث می شود شیرآلات براق شده و رنگ طبیعی آنها نیز حفظ شود. باید از اسکاچ های نرم و اسفنجی استفاده کنید تا خط و خشی روی شیرآلات بوجود نیاید.

سرکه سفید یکی از بهترین مواد طبیعی است که می توانید از آن برای تمیز کردن شیرآلات استفاده کنید. در واقع از نظر افراد باتجربه محلول آب و سرکه بهترین براق کننده و تمیز کننده شیرآلات می باشد.برای از بین بردن رسوبات روی شیر آب لازم است یک حوله کاغذی را به سرکه آغشته کنید .

سپس حوله کاغذی را روی لکه های آب بپیچید و بعد از 10 دقیقه لکه ها را با یک حوله کاغذی خشک پاک کنید . البته باید در نظر داشته باشید که سرکه به خاطر اسیدی بودن می تواند رنگ شیرهای آب رنگی و شیرهای برنجی را از بین ببرد.

اگر شیرآلات منزل تان معمولی و بی رنگ است، با خیال راحت از سرکه به عنوان یک براق کننده قوی به منظور از بین بردن رسوبات به جا مانده روی شیرهای آب استفاده کنید.

می توانید از آب خالص هم به منظور تمیز کردن شیرآلات استفاده کنید. اگر شیرآلات را مرتب و به طور مداوم با آب بشویید به نتیجه دلخواه تان می رسید. اگر باز هم توصیه می شود از مواد شوینده ساده استفاده کنید.

اگر می خواهید شیرآلات منزل تان را با جوهر نمک بشویید، باید قبل از کار روی شیر را با پلاستیک بپوشانید. زیرا ممکن است دود جوهر نمک رنگ شیرآلات را تغییر دهد.

البته در هنگام استفاده از جوهر نمک درب سرویس بهداشتی را نبندید و کار شست و شو را سریع انجام دهید زیرا ممکن است گاز و دود جوهر نمک باعث گازگرفتگی و از بین بردن رنگ شیرآلات شود.

منبع :http://hyperclubz.com

ارسال مطلب به هایپرکلابز

انتخاب كلوب :  
نوع مطلب :
ارسال مطلب