اهمیت رفتار کودکانه با سنین پایین- هایپرکلابز

راحله ... 8 سال پیش
اهمیت رفتار کودکانه با سنین پایین- هایپرکلابز هایپرکلابز :

بهتر است با اطفال به زبان خودشان حرف بزنید و مانند خودشان با آن ها رفتار کنید و دوران کودکی را از آن ها نگیرید و سعی کنید در این دوران به آن ها سخت نگیرید چون باعث پیشگیری از رشد مناسب آن ها خواهید شد!
پژوهش های جدید محققان نشان می دهد که کودکانی که در دوران کودکی فرصت دارند تا کودکانه رفتار کنند و با آن ها همانند کودکان رفتار می شود ، می توانند پدر و مادرهای بهتری در آینده باشند . یک تیم تحقیقاتی به سرپرستی محققان دانشگاه ایالتی میشیگان (Michigan State University) طی مطالعات خود در این زمینه دریافتند ، فرزندان مادرانی که به کودکان خود سخت گرفته و اجازه نمی دهند تا آن ها در دوران کودکی ، کودک بوده و کودکی کنند ، تمایل کمتری به احساس نیازهای کودکانه فرزندان خود در بزرگسالی نشان می دهند .
در حقیقت یافته های این بررسی ها نشان می دهد که این گونه پدر و مادرها که به فرزندان خود سخت گرفته و فرصت کودکی کردن به آن ها نمی دهند، رشد مناسب کودک را خوب درک نکرده اند و در نهایت نقش پدر و مادری را به شیوه ای مضر و نادرست ایفا می کنند . به گفته روان شناسان فرزندان این افراد با مشاهده و لمس چنین شیوه ای که قطعا نادرست است بزرگ می شود .
امی . کی . ناتال (Amy K. Nuttall) از محققان این تیم پژوهشی در رابطه با ضرورت تعامل والدین و فرزندان متناسب با سن کودک می گوید : « در صورتی که شما دوران کودکی خود را با مراقب شدید پدر و مادرتان گذرانده باشید بدون این که شانس این را پیدا کرده باشید تا هویت خود را پرورش دهید ، دچار مشکلات هویتی شده و این مساله باعث پریشانی و سردرگمی شما در مورد انتظارات مناسب کودکان خواهد شد و در نتیجه آگاهی درست کمتری از محدودیت های رشد و نمو آنها خواهید داشت . در حقیقت باید گفت که اگر مادران نیازهای فرزندان خود را درک نکنند ، قادر به پاسخگویی درست و مناسب نسبت به فرزندانشان نخواهند بود . »
به اعتقاد ناتال ، وجود کلاس هایی ویژه آموزش دقیق رشد کودک و انتظارات مناسب در مورد توانایی های کودکان و رفتار با آن ها ، پیش از تولد نوزاد می تواند در ایفای نقش پدر و مادرها بسیار کمک کننده باشد .

منبع :http://www.sunsetclub.ir/health/%D8%A7%D9%87%D9%85...

ارسال مطلب به هایپرکلابز

انتخاب كلوب :  
نوع مطلب :
ارسال مطلب