حركاتی برای بهبودی آسیب‌های زانو + تصویر- هایپرکلابز

رحیم میرشاهی 9 سال پیش
حركاتی برای بهبودی آسیب‌های زانو + تصویر- هایپرکلابز هایپرکلابز :

مفصل زانو جزو پركارترین مفاصل بدن است و به همین علت احتمال آسیب‌دیدگی آن بخصوص در ورزشكاران بیشتر است

نرمش‌هایی كه روی تقویت مفصل زانو تمركز دارند، می‌توانند آمادگی شما را برای مقابله با آسیب‌های زانو افزایش دهند.

رباط صلیبی خلفی یكی از رباط‌های مهم مفصل زانوست كه استخوان ران را به درشت نی متصل می‌كند، این رباط به دنبال ضربات وارده به زانو در اثر تصادف یا زمین‌خوردگی دچار پارگی یا‌ آسیب‌‌دیدگی می‌شود. حركات زیر علاوه بر تقویت زانو در صورتی كه پس از برطرف شدن تورم ناشی از آسیب رباط صلیبی خلفی انجام شوند دوره بهبودی را كوتاه‌تر می‌كنند.

حركت اول:
روی زمین بنشینید طوری كه یك پای شما صاف و پای دیگر از زانو خم باشد (اگر یك پای شما دچار آسیب‌دیدگی شده است پای آسیب‌دیده را صاف قرار دهید). حالا با انقباض عضلات ران سعی كنید پشت زانوی پایی كه صاف است را به زمین بچسبانید. 10 ثانیه در همین حالت بمانید. این حركت را 3 نوبت در روز و در هر نوبت
10 بار تكرار كنید.

حركت دوم:
یك سر كش ورزشی را دور مچ پا حلقه كنید. (اگر یك پای شما آسیب دیده است كش را دور مچ پای سالم بیندازید)‌ و سر دیگر آن را لای در محكم كنید. طوری در مقابل در بایستید كه پای آزاد شما نزدیك‌تر به در و راستای شانه‌های شما بر در عمود باشد. حالا پایی كه كش به دور آن حلقه شده است را از در دور كنید. این حركت را 3 نوبت و در هر نوبت 10 بار تكرار كنید.

حركت سوم:
این حركت درست همانند حركت قبل است فقط این بار پشت به در بایستید و پایی كه كش به دور آن حلقه شده است را به سمت جلو ببرید.

ساير تصاوير

حركاتی برای بهبودی آسیب‌های زانو + تصویر- هایپرکلابز
منبع :http://www.seemorgh.com/health/2325/94747.html

ارسال مطلب به هایپرکلابز

انتخاب كلوب :  
نوع مطلب :
ارسال مطلب