آب گوجه‌فرنگی، معجونی برای ورزشکارها- هایپرکلابز

شیوا سلطاني 9 سال پیش
آب گوجه‌فرنگی، معجونی برای ورزشکارها- هایپرکلابز هایپرکلابز :

طبق تحقیقات انجام شده ی اخیر به ورزشکاران توصیه میشود پس از ورزش یک لیوان آب گوجه فرنگی مصرف کنند.

محققین رشته تغذیه در انستیتو سلامت کشور یونان می گویند نتایج یک تحقیق نشان داده است که پس از انجام تمرینات ورزشی، مصرف آب گوجه فرنگی بهتر و موثرتر از نوشابه های انرژی زا موجب رفع خستگی و تامین مجدد انرژی بدن می شود .

به گزارش خبرنگار سایت پزشکان بدون مرز، گوجه فرنگی سرشار از ویتامین‌های C و A ، اسیدفولیک یا بتا کاروتن و مقدار کمی ویتامین‌های گروه B شامل B1، B2، B3، B5 و همچنین دارای مواد معدنی مختلف شامل کلسیم، فسفر، پتاسیم، فیبر، سدیم، گوگرد، کمی آهن، مس و روی نیز هست.

کارشناسان تغذیه عنوان کرده اند که گوجه فرنگی حاوی مواد شیمیایی حیاتی است که این مواد به بهبود عضلات و رفع خستگی آنها و نیز بازگرداندن سطح قند خون به وضعیت عادی پس از انجام تمرینات ورزشی و کشیدگی ماهیچه ها و عروق کمک می کنند.

کارشناسان تغذیه آزمایشاتی را روی ۱۵ ورزشکار طی یک دوره دو ماهه انجام دادند. ۹ نفر از این ورزشکاران پس از ورزش، آب گوجه فرنگی نوشیدند و شش نفر دیگر نیز از نوشابه های انرژی زای ورزشی استفاده کردند.

نتایج بررسی ها نشان داد در گروهی که پس از انجام تمرینات از آب گوجه فرنگی استفاده کردند پس از مصرف این نوشیدنی، تنش و فشار عضلانی سریعتر بهبود پیدا کرد و همچنین سطح قند خون آنها زودتر به حالت طبیعی بازگشت.

نتایج این بررسی در نشریه ” غذا و سم شناسی شیمیایی “ منتشر شده است .

منبع :http://rasekhoon.net
4 نفر این را می پسندند
مشاهده 0 دنبال کننده
در حال نمایش 3 دیدگاه از 3 دیدگاه
شیوا سلطاني شیوا سلطاني سلام.بله با کمی نمک میتونیم طعمش رو بهتر کنیم اما نمک زیاد ضرر داره happy
9 سال پیش
عباس قدمنان عباس قدمنان سلام . اگه خوشمزه باشه عالیست
9 سال پیش
عباس قدمنان عباس قدمنان سلام . اگه خوشمزه باشه عالیست
9 سال پیش
1 

ارسال مطلب به هایپرکلابز

انتخاب كلوب :  
نوع مطلب :
ارسال مطلب