یادداشت: ناکامی در لیگ قهرمانان، توفیق اجباری میلان!- هایپرکلابز

ЋaMiD KaZeMi 10 سال پیش
 یادداشت: ناکامی در لیگ قهرمانان، توفیق اجباری میلان!- هایپرکلابز هایپرکلابز :

میلان در فصل گذشته به سختی سهمیه لیگ قهرمانان را گرفت، اما این اتفاق در نهایت به زیان همه شد!

همان ماجرا، در تاریخی دیگر. میلان سه بر یک در نوکمپ به بارسلونا باخت. در مسابقه‌ای که انگار هزاران بار قبلا آن را دیده بودیم. مثل همیشه، فصل لیگ قهرمانان برای روسونری به‌سرعت خسته‌کننده شده، و حوصله همه سررفته؛ از جمله خود میلان.

فیلیپ مکسس گلی دیرهنگام را در بازی در خانه سیه‌نا در آخرین روز سری آ فصل گذشته زد و میلان با آن گل دقایق پایانی سهمیه لیگ قهرمانان را گرفت. آن هنگام امید بر این بود که این صعود ناپلئونی به لیگ قهرمانان آنها را به خود بیاورد. اما شش ماه گذشته و آنها به نمایش فصل گذشته بسنده کرده‌اند؛ البته این بار دیگر آن کورسوی امیدی که استفان الشعراوی به آنها می‌داد دیگر وجود ندارد.
سال‌های سال است که میلان در لیگ قهرمانان به شکست دادن تیم‌های ضعیف و تلاش‌های بی‌فرجام مقابل تیم‌های بهتر راضی شده است. آنها زمانی به رکورد قهرمانی‌های خود در اروپا می‌نازیدند اما اکنون صرفا اگر بعد از کریسمس به هر نحوی در لیگ قهرمانان حضور داشته باشند خوشحالند. آنها با آن عقده حقارتی در کاتالونیا بازی کردند که معمولا تنها در تیم‌های کوچک اروپایی می‌توان آن را یافت. این که برای میلان خوب نیست.

فیورنتینا، تیمی که در آخرین دقیقه روز سری آ از رسیدن به لیگ قهرمانان محروم شد تا همین حالا هم نشان داده که شور و شوق و توان لازم برای این را دارد که باعث افتخار ایتالیا در اروپا شود. این که میلان به جای آنها به لیگ قهرمانان رفت شرم‌آور است.

تازه ناپولی هم هست که دارد از گروهی بسیار دشوار صعود می‌کند. آنها در سید 3 بودند. بسیاری از طرفداران فوتبال ایتالیا مدام به فکر این بودند که ضریب لیگ این کشور بالا برود. آنها می‌گفتند که تنها باشگاه‌های بزرگ هستند که می‌توانند با گرفتن نتایج درخشان در اروپا تعداد سهمیه‌های این کشور را به 4 بازگردانند. اما میلان در هفت سال گذشته هیچ کاری در این زمینه انجام نداده و اکنون رسیدن به چهار سهمیه لیگ قهرمانان برای ایتالیایی‌ها رویایی دوردست شده است.

میلان البته به لطف کیفیت ضعیف آژاکس و سلتیک در این فصل هنوز بخت بسیاری برای صعود از گروه H دارد ولی کمتر کسی فکر می‌کند آنها بتوانند از یک‌هشتم نهایی آن‌طرف‌تر بروند. در حال حاضر آنها تیمی هستند بدون هیچ انگیزه، جهت و ساختاری – چه داخل میدان و چه خارج از آن – و انگار فقط به لیگ قهرمانان آمده‌اند که آمده باشند!

اگر آنها به یک‌هشتم نهایی برسند این سهل‌انگاری‌شان بیشتر هم خواهد شد و مقامات باشگاه را متقاعد خواهد کرد که اوضاع آن‌قدرها هم بد نیست. در این برهه از فصل، به نظر می‌رسد که اگر سلتیک یا آژاکس دوم گروه شود برای میلان توفیقی اجباری خواهد بود. آنها نیاز دارند که آخرین میخ هم به تابوتشان کوبیده شود. همچنین در سری آ هم دیگر بسیار بعید است بتوانند در جمع 3 تیم برتر باشند و انتظار برای رسیدن به سهمیه لیگ قهرمانان به هیچ دردی نمی‌خورد. حذف در ماه دسامبر روند بازیابی را تسریع خواهد کرد.

شاید به نفع همه باشد که میلان ناکامی‌اش در این فصل را هرچه سریع‌تر ببیند!

منبع :http://www.goal.com/iran/news/2675/%DA%86%D9%85%D9...

ارسال مطلب به هایپرکلابز

انتخاب كلوب :  
نوع مطلب :
ارسال مطلب

سایر مطالب از ЋaMiD KaZeMi

گزارش ویژه: فهرست کامل خروجی های لیگ برتر / ذوب آهن در صدر
گزارش - داماش در یک قدمی فروپاشی / توفان در شهرباران
تراکتور3 - شهرداری 3 - گلهای کاظمیان شکفت !
نبی: 6 دیدار دوستانه در راه است
یاوری عصبانی شد ، جابر را 550 میلیون فروختند!
محسن قهرمانی از قضاوت در نیم فصل دوم باز ماند/ ترکی اصلا نیامد!
هامبورگ تایید کرد؛ مصدومیت شدید فن در فارت
دورتموند و خرید فریدریش برای فرار از بحران
ریبری: خیلی بد می شد اگر به جام جهانی نمی رفتیم
برزیل در ساحل مقابل ایران زانو زد/پسران شگفت انگیز اوکتاویو
گزارش روز- مصدومیت جنجال برانگیز والدس
کتاب «درخت سال نوی من» نوشته آنچلوتی
حاتمی پرسپولیسی شد؛ آقای کلکسیونر شاگرد جدید دایی
گوچی: حالا رکورد دار جهانم/ در لیژ راحت نیستم
برادران بندر چقدر برای جام جهانی شانس دارند؟
علیرضا حقیقی به حالت قهر به رختکن رفت
پرسپولیس 3 – راه آهن یک ؛با حضور مسلمان
تراکتورسازی 30 میلیون جریمه شد/ فرار از کسر امتیاز!
رای گیریه فیفا عادلانه هست؟
سازمان لیگ با درخواست استقلال موافقت نکرد/بازي با ملوان سر وقت خودش