پهلوان: کی‌روش باید تحت نظر رییس فدراسیون عمل کند- هایپرکلابز

سجاد یعقوبی 7 سال پیش
پهلوان: کی‌روش باید تحت نظر رییس فدراسیون عمل کند- هایپرکلابز هایپرکلابز :

محمدرضا پهلوان که در زمان ریاست محمد دادگان در فدراسیون فوتبال مسوولیت دبیرکلی را برعهده داشت در پاسخ به اینکه در ماجرای اختلاف پیش‌ آمده میان کارلوس کی‌روش و علیرضا اسدی، آیا دبیرکل که ماهیتا مسوولیتش اجرایی است، می‌تواند به مسایل مهمی که ماهیت تصمیم‌گیری دارند ورود کند، به خبرنگار ایسنا گفت: معمولا دبیرکل فدراسیون کارهایی را انجام می‌دهد که در حوزه وظایفش تعریف‌ شده‌اند، او مجری مصوبات هیات رییسه فدراسیون است اما در عین حال در جلسات تصمیم‌گیری هم شرکت دارد.

وی افزود: اگرچه شرح وظایف دبیرکل در اساسنامه فدراسیون وجود دارد اما رییس فدراسیون می‌تواند رسیدگی به موارد دیگر را هم به او بدهد. بنابراین اگر اسدی در جلسه با کارلوس کی‌روش درباره یکسری موارد صحبت کرده است، اولا می‌توانسته چنین جلسه‌ای با سرمربی تیم ملی برگزار کند و ثانیا حتما اجازه چنین موضع‌گیری را از طرف رییس فدراسیون داشته است. بنابراین او در این جلسه مواضع فدراسیون را مطرح کرده است. حالا اینکه بعدا رییس فدراسیون در مواضع و مسوولیتی که به دبیرکل داده، تغییراتی بوجود آورد دیگر با اختیار اوست.

پهلوان در پاسخ به اینکه آیا کی‌روش به لحاظ قانونی می‌تواند با حضور علیرضا جهانبخش و سردار آزمون در تیم امید مخالفت کند، به ایسنا گفت: به هیچ وجه چنین نیست. این موضوع بر عهده فدراسیون فوتبال است که مصالح مملکت و تیم‌های ملی را در نظر بگیرد و این دو بازیکن را به یکی از آنها بفرستد. طبیعتا تیم امید مسابقات رسمی در پیش دارد و می‌تواند در اولویت باشد. بنابراین سرمربی تیم ملی به هیچ وجه حق دخالت در این مساله را ندارد. او باید تحت نظر و اختیار رییس فدراسیون کار کند و وقتی فدراسیون تصمیم مشخص خود را گرفت، دیگر اجازه مخالفت ندارد.

دبیرکل اسبق فدراسیون تاکید کرد: تمام این موارد در فوتبال امروز دنیا حل شده است و آنها به مشکلات دیگر می‌پردازند اما متاسفانه در فوتبال و فدراسیون ما همچنان با چنین مسایلی مواجه هستیم، علت هم این است که مسوولیت و سیستم انتخاب افراد، تعریف شده نیست.

منبع :http://mr90.ir/clan/news/nGOZaGo/%D9%BE%D9%87%D9%8...

ارسال مطلب به هایپرکلابز

انتخاب كلوب :  
نوع مطلب :
ارسال مطلب

سایر مطالب از سجاد یعقوبی

گرت بیل چقدر می ارزد ؟
عکس/ کفش های جدید رونالدو در نیوکمپ
لیونل مسی: به جو هارت تبریک می گویم
تماس تلفنی جنجالی؛ بازگشت مجدد مورینیو به رئال مادرید؟
افشارزاده: تلاش می کنیم سال آینده استقلال در آرامش باشد
رونالدو - بیل، آقای گل لیگ در بازیهای خارج از خانه
نمایش مسی برابر منچستر سیتی در دیدار برگشت لیگ قهرمانان
انریکه: مسی بهترین بازیکن تاریخ است
تراکتور به دنبال شکست طلسم
اولیویرا: شانس کمی داریم اما می‌توانیم از گروه‌مان صعود کنیم
ترکیب بارسلونا برای دیدار با منچستر سیتی
رئال باید رونالدو را بفروشد
توهین کلامی رونالدو به هواداران رئال مادرید
کمک ۱۰۰ هزار یورویی کروس و رونالدو در امور خیریه
حمایت رونالدو از کودکان سوریه
روبن و فان خال بهترینهای هلند شدند
مسی اقای گل لالیگا
لیونل مسی بهترین بازیکن میدان شد
سوژه روز | نیمار یک مدرسه فوتبال در امریکا تاسیس خواهد کرد
کریس رونالدو دیگر حرف نمی زند!