پورقاز نامی ناآشنا برای تیم ملی - هایپرکلابز

پورقاز نامی ناآشنا برای تیم ملی - هایپرکلابز هایپرکلابز :

نمی‌توان باور کرد به غیر از اندک شماری از مردم، کسی تا قبل از شروع فصل جدید نام پورقاز، بازیکن ملی پوش کشور را شنیده باشد. سوال این است؛ این بازیکن چگونه به تیم کی‌روش راه یافت.

پورقاز بازيكن گم‌نام تيم ملي كه در سن 29 سالگي به تيم ملي رسيد، تا سال گذشته هيچ نامي از بزرگي نداشت. ماجراي اين بازيكن خوب تيم ملي را ورزش سه اينگونه روايت مي‌كند:

"سیر تکاملی این بازیکن باعث شد که حالا کی روش را مجاب کند که در نبود سیدجلال حسینی در بازی با ترکمنستان او را در ترکیب ثابت تیم ملی بازی بدهد. این در حالی است که خیلی ها شاید انتظار داشتند در نبود سیدجلال حسینی، محمدحسین کنعانی زادگان در ترکیب ثابت تیم ملی به میدان برود اما پورقاز در این مدت آنقدر کم اشتباه بوده که کادرفنی تیم ملی را مجاب به بازی دادنش بکند.

وقتی ماجرای پوشیدن پیراهن تیم ملی عجیب‌تر به نظر می رسد که بدانید پورقاز اول فصل گذشته به عنوان بازیکن تستی به تمرین ملوان آمد و نصرت ایراندوست سرمربی وقت این تیم او را خیلی زود قبول کرد.

پورقاز بازیکنی است که در بندر ترکمن به دنیا آمده اما برای پیشرفت در فوتبال راهی بوشهر شد و در تیم ایرانجوان این شهر بازی کرد. ایراندوست در پاسخ به این سوال که چطور شد که این بازیکن را به عنوان بازیکن تستی پذیرفت می‌گوید: من زمانی که به ملوان آمدم به یکی از دوستان صمیمی ام که در بوشهر زندگی می کرد، تماس گرفتم و گفتم اگر بازیکن خوبی سراغ دارد به ما معرفی کند. او هم گفت که پورقاز در ایرانجوان بازی می‌کند و اگر اشکالی ندارد به تمرینات ملوان بیاید که ما هم استقبال کردیم.

او ادامه داد: شاید باورتان نشود ولی پورقاز به همراه کنعانی به تمرینات ما آمدند و حتی 5 دقیقه هم با ما تمرین نکردند به محض اینکه من نحوه تمرین کردن پورقاز را دیدم گفتم که کارهایت را بکن و به ملوان بیا.

مربی سابق ملوان در مورد اینکه ویژگی‌های پورقاز چیست هم گفت: بزرگترین حسن پورقاز این است که بسیار مدافع باهوش است. پاس‌هایش دقیق و درست است و همچنین پرش‌های بسیارهای بلندی دارد که در پست دفاع وسط بسیار به او کمک می‌کند. البته این را بگویم که بعد از چند هفته که با ما تمرین کرد من متوجه شدم که پرتاب‌های اوت بسیار بلندی هم دارد و به همین دلیل در بعضی مواقع از این خصوصیت او استفاده کردم.

نکته عجیب این است که این بازیکن در سن 28 سالگی اولین بازی‌هایش را برای ملوان انجام داد و حالا در سن 29 سالگی این فرصت را پیدا کرده که برای اولین بار برای تیم ملی بازی کند. ایراندوست در مورد اینکه چرا پورقاز اینقدر دیر به فوتبال معرفی شد هم گفت: به هرحال این ضعف فوتبال ما است که بازیکنان با استعداد دیده نمی‌شوند. این موضوعی است که برای فوتبالیست‌های ما بد است اما خدا را شکر که پست دفاع وسط نیاز به دوندگی زیادی ندارد و پورقاز می‌تواند سال‌ها برای تیم ملی بازی کند.

منبع :http://hamshahrionline.ir/details/313766/Sport/soc...

ارسال مطلب به هایپرکلابز

انتخاب كلوب :  
نوع مطلب :
ارسال مطلب

سایر مطالب از محمد حسين رضايي

پلاتینی در دادگاه عالی ورزش با درخواست تجدیدنظر حکم محرومیت خود
علی دایی: معیار دعوت بازیکنان به تیم ملی چیست؟؟
۴ نفر برای ریاست فدراسیون والیبال نامزد شدند
کواچ ۱۷ هزار یورو می‌گیرد و می‌رود
میزبانی جام ملتهای 2023 ، رویایی که محقق نمی شود
هفته سیزدهم: شکست سپاهان مقابل گسترش فولاد
مهاجرت حقیقی برای حفظ یک پیراهن
جام حذفی: پیروزی ذوب‌آهن مقابل سپاهان در یک ماراتن زیبا
هفته ۱۳ بوندس‌لیگا؛ جشنواره گل ولفسبورگ و ادامه درخشش بایرن
چرا پرسپولیس محترم شده است؟
کی‌روش: شاید ادامه ندهم؛ امیدهایم را از دست داده‌ام
نتایج دیدارهای هفته ششم لیگ برتر والیبال و جدول رده‌بندی
انتخابی المپیک؛ پیروزی هندبال ایران مقابل عمان
پیمان اکبری: قول صد در صد المپیکی شدن دل شیر می‌خواهد
اول کدام ؟ تمرین‌های هوازی یا قدرتی؟
چطور شدت ورزش‌ را تنظیم کنیم؟
چطور زمان ورزش‌ را تنظیم کنیم؟
چطور در محیط کار ورزش کنیم؟
مفاهیم: شست فوتبال چیست؟
چطور سالن ورزشی مناسب انتخاب کنیم؟