فدراسیون جهانی بدون مشورت قانون می گذارد - هایپرکلابز

فدراسیون جهانی بدون مشورت قانون می گذارد - هایپرکلابز هایپرکلابز :

سرمربی تیم ملی تکواندو گفت: نامه فدراسیون جهانی برای حذف آسیب دیده ها بدون مشورت با کشورهای عضو ارسال شده که بدون شک تبعات مثبتی برای تکواندو جهان نخواهد داشت.

بیژن مقانلو با بیان مطلب فوق به خبرنگار مهر گفت: این بار اول نیست که مسئولان فدراسیون جهانی بدون مشورت با کشورهای دیگر اقدام به وضع قانون جدید می کنند.در مسابقات جهانی روسیه هم با وجود گذشت دو روز از مسابقات قانون را تغییر دادند که این برای تیم ها و مربیان مشکل ساز می شود.

وی ادامه داد: در مسابقات مرحله نهایی جایزه بزرگ در مکزیک مراتب اعتراض خود را در جلسه فنی مربیان به اطلاع مسئولان فدراسیون جهانی خواهم رساند. در شرایط فعلی ایران تیم اول دنیاست و فدراسیون جهانی باید قبل از هر اقدامی با ایران مشورت کند. این برای تکواندو دنیا پسندیده نیست که آقایان هر طور که می خواهند تصمیم گیری کرده و آن را به مرحله اجرا بگذارند. حتی در نامه خود تهدید به حذف از المپیک کنند. اینگونه برخوردها به تکواندو لطمه می زند.

سرمربی تیم ملی با اشاره به کسب سهمیه قطعی توسط خدابخش گفت: من در شرایطی به این قانون فدراسیون جهانی اعتراض می کنم که تکواندوکار ما در وزن ۸۰- کیلوگرم سهمیه المپیک را کسب کرده است. ولی شاید یک تکواندوکار از کشوری دیگر با حضور در همین مسابقات و انجام وزنکشی بتواند ۴ امتیاز گرفته و با همین تعداد امتیاز بعد از چهار سال حضور در مسابقات مختلف و تحمل سختی فراوان سهمیه المپیک را کسب کند. نمی توان با قوانینی این چنین زحمات تکواندوکاران را نادیده گرفت.

مقانلو ادامه داد: تیم کاری ما لحظه به لحظه اتفاقات تکواندو دنبا را رصد کرده و از چگونگی تهیه و ارسال این نامه اطلاع کامل دارد. قاره افریقا سه تکواندوکار دارد که این قانون بیشتر با فشار فدراسیون تکواندو مصر تهیه و ارسال شده است. وقتی در نامه به صراحت از مهدی خدابخش نامبرده می شود معلوم است هدف چیست! با اعزام نشدن خدابخش ، تکواندوکار ساحل عاج که در رنکینگ نهم است به جمع هشت نفر اعزامی به مکزیک اضافه شده و شانس کسب سهمیه را پیدا می کند. از سوی دیگر نمایندگان مصر و تونس هم از سهمیه قاره ای به المپیک می روند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود گفت: بحث من تغییر قوانین نیست ، اینکه بدون اطلاع قبلی و مشورت می آیند و قوانین را تغییر داده یا قانون جدید وضع می کنند چیز خوبی نیست. نه تنها ما ، بلکه همه مربیان تیم های ملی کشورهای مختلف بر اساس یک سری قوانین و مقررات پلن تمرینی خود را طراحی می کنند بعد با این تغییرات با مشکل مواجه می شوند. سخن من این است که فدراسیون جهانی باید با برنامه ریزی و هدفمند پیش برود.

سرمربی تیم ملی در خصوص ترکیب تیم اعزامی کشورمان به جام جهانی و مسابقات جایزه بزرگ گفت: تا روز یکشنبه (فردا) زمان داریم تا ترکیب تیم خود را به فدراسیون جهانی اعلام کنیم. به همین دلیل اجازه بدهید آخرین جمع بندی ها را با همکاران در کادر فنی داشته باشیم و پس از آن نفرات را معرفی خواهیم کرد. ولی به احتمال فراوان نفراتی که در اردو هستند را اعزام خواهیم کرد.

مقانلو در پایان در خصوص حذف نام خدابخش از نفرات دعوت شده به مکزیک توسط سایت فدراسیون جهانی گفت: نمی دانم این کار بر چه اساسی صورت گرفته است. این موضوع را به بخش بین الملل فدراسیون اطلاع می دهیم تا از آن طریق پیگیری شود چرا بدون اطلاع و هماهنگی با فدراسیون ایران نام خدابخش از سایت فدراسیون جهانی حذف شده است.

مرحله چهارم و نهایی رقابتهای جایزه بزرگ ۱۴ و ۱۵ آذرماه در مکزیک برگزار خواهد شد و تیم اعزامی کشورمان سه شنبه هفته جاری برای حضور در این مسابقات راهی این کشور خواهد شد.

منبع :http://www.mehrnews.com/news/2979951/

ارسال مطلب به هایپرکلابز

انتخاب كلوب :  
نوع مطلب :
ارسال مطلب

سایر مطالب از علی اصغر حسنی ساطحی

اگر بخواهم حرفی بزنم، مرا اخراج می‌کنند
بازیکنانم وظیفه‌ دارند برای برد بجنگند
کفاشیان: کی روش سرطان ندارد اما از نظر سلامتی مشکلاتی دارد
سر انجام نیلوفر اردلان به همراه تیم ملی بانوان به گواتمالا سفر کرد
برانکو شعار نمی‌دهد، هدفش قهرمانی است
لیگ جودو بانوان با صدرنشینی لرستان پیگیری شد
هواداران تیم فولاد یک جلسه محروم شدند
تلاش یک پرسپولیسی برای صدرنشینی استقلال
از تمدید قرارداد رحمتی تاتکذیب بندهای خاص و طلب میلیاردی یک بازیکن
سایت فیفا اشتباه کرد/ گوام مقابل ایران پنالتی از دست نداد!
تیم دوئلین ایران نایب قهرمان شد/ هت تریک نقره ای تالوکاران
مردم می توانند در آرامش ال کلاسیکو را تماشا کنند
میکس کامپوند ایران نایب قهرمان آسیا شد
نقش برانکو در پیروزی تیم ملی برابر گوام
بازی با استرالیا محک جدی برای ما بود/ می توانستیم پیروز شویم
رائول لوزانو؛ متخصص احیای تیم‌های بزرگ/ پروفسور روی نیمکت ایران
گفتگو با تنها زن حاضر در ورزشگاه/ نکته منفی دربی هشتاد و یکم
بیانیه شدیدالحن استقلال علیه کی‌روش
به کی‌روش تذکر کتبی دادیم/ بدون اجازه مصاحبه ممنوع!
سردار آزمون و مادرش+عکس