گربه سیاه جدید تکواندو ایران کیست؟ - هایپرکلابز

گربه سیاه جدید تکواندو ایران کیست؟   - هایپرکلابز هایپرکلابز :

پدیده 19 ساله تکواندو جهان در گام آخر رقابت‌های امتیازی المپیک مکزیکوسیتی به یک کره ای باخت تا به مدال نقره رضایت دهد. البته سهمیه قطعی فرزان از یکسال قبل مسجل شده بود و این مسابقات که قهرمانان خوبی در آن حضور داشتند یک تورنمنت تدارکاتی مناسب برای فرزان محسوب می شد. 

اما "کیم هون تائه" چه کسی است که موفق شد سونامی تکواندو جهان را در فینال رقابت‌های گرندپریکس مکزیک 2-3 مغلوب کند؟

کیم هون تائه 21 ساله اولین بار با کسب مدال طلای مسابقات جهانی 2013 مکزیک پای به جغرافیای تکواندو دنیا گذاشت. کیم همان سال در منچستر به مدال نقره گرند پریکس انگلستان دست یافت . تائه پس از آن در اوزان 54 و 58 عنوان ریز و درشت دیگر بدست آورد تا اینکه در مکزیکو سیتی 2015 تعداد مدالهای خود را به عدد 12 رساند.

تائه اولین بار در مرحله پای فینال رقابت‌های گرند پریکس 2013 منچستر با یک تکواندوکار ایرانی روبرو شد. هون در منچستر هادی مستعان نایب قهرمان رقابت‌های جهانی مکزیک را با نتیجه قابل توجه 11-3 شکست داد.

هون در دومین برخورد ایرانی اش با فرزان عاشورزاده روبرو شد. این کره ای در مرحله ماقبل فینال گرند پریکس 2014 مکزیک به سونامی تکواندو دنیا 13-7 باخت. در واقع این اولین و آخرین شکست او برابر ایرانی ها به شمار می آید. کیم در یک چهارم نهایی رقابت‌های جهانی 2015 روسیه میلیمتری از سد محمد کاظمی جوان 11-10 عبور کرد تا در نهایت قهرمان جهان در وزن 54- شود.گربه سیاه جدید تکواندو ایران کیست؟ +عکس و جدول عملکرد


تائه برابر کاظمی دچار زحمت فراوان شده بود چون در دو دیدار بعدی خود برای رسیدن به مدال طلا آسان از سد حریفان تایلندی و روس، 6-2 و 14- 7 گذشت.با این حال شکست برابر این کره ای به عادت ایرانی ها تبدیل شد. کیم همین امسال در یک چهارم نهایی گرند پریکس منچستر امیر هادی پور تازه ملی پوش شده را 14 – 13 برد تا نشان دهد راه بردن از ایرانی ها را یاد گرفته است.

در نهایت هم فینال گرند پریکس مکزیک از راه رسید. آنجا که فرزان عاشورزاده برای دومین بار با کیم کره ای روبرو شد. تائه در دیدار مذکور حیله گرانه شکست سال 2014 خود برابر فرزان را 3-2 تلافی کرد تا هم خاطره بدش از مکزیک را فراموش کند و هم در پنجمین مبارزه اش برابر ایرانی ها به چهارمین پیروزی خود دست پیدا کند.

تائه در مکزیکو سیتی به دوازدهمین مدال خود دست پیدا کرد در حالی که عاشورزاده تکواندو ایران یک نقره به 10 طلا، یک نقره و یک برنز قبلی خود اضافه کرد.

گربه سیاه جدید تکواندو ایران کیست؟ +عکس و جدول عملکرد
در گرند پریکس 2015 مسکو، عاشورزاده طلا گرفت و کیم هون تائه به مقام سوم رسید


پیش از این استیون لوپز آمریکایی با شکست دادن چهره های سرشناسی از تکواندو ایران همچون بیژن مقانلو، هادی ساعی، علی تاجیک، وحید عبدالهی و یوسف کرمی طی 14-15 سال به گربه سیاه تکواندو ایران معروف شده بود تا اینکه تابوی استیون در نهایت با برتری قاطع یوسف کرمی برابر وی در رقابت‌های انتخابی المپیک لندن(باکو) شکسته شد.

حالا باید دید این کره ای جوان هم می تواند سال ها گربه سیاه ایرانی ها بماند یا فرزان در مسابقات آینده و شاید در المپیک انتقام خود را از او خواهد گرفت؟

ساير تصاوير

گربه سیاه جدید تکواندو ایران کیست؟   - هایپرکلابز گربه سیاه جدید تکواندو ایران کیست؟   - هایپرکلابز
منبع :

ارسال مطلب به هایپرکلابز

انتخاب كلوب :  
نوع مطلب :
ارسال مطلب

سایر مطالب از فرشید کریمی عنبران

هواداران پرسپولیس از آبی‌ها سبقت گرفتند
ژست جالب رئالی‌ها پس از پیروزی در ال‌کلاسیکو
بن‌زما و رونالدو موفق در گلزنی
مربی تراکتورسازی تبریز گفت: نیامدن هواداران چه ربطی به قلعه‌نویی دارد؟
لیونل مسی: برای من همیشه بازی در تیم ملی در اولویت بوده
نوشته روی پیراهن قهرمانی:یا امام رضا (ع) آنان را به خدا سپردم و می‌روم
کریستیانو رونالدو: قلبم عزادار است
صبا به رده سوم رسید و سپاهان با استیماچ در حسرت برد ماند
کریس رونالدو ثبت رکورد 11 گل زده در فاز گروهی لیگ قهرمانان
گلزن‌ترین دروازه‌بان تاریخ‌فوتبال بازنشسته شد
وقتی قهرمان المپیک برای عبور اردک‌ها از پارو زدن دست کشید
ستارگانی که در حسرت توپ طلا ماندند
در باشگاه استقلال طوفان می شود
یک استقلالی دستیار مربی پرسپولیسی شد !!!!!!!!!!
کارنامه بهترین بازیکن فوتبال ایران
برنامه کامل لیگ جهانی والیبال سال 2016
مشهورترین حاشیه نشین های فوتبال ایران
بارسا و رئال جوایز بهترین‌های لالیگا را درو کردند
بوسنیچ: غیرممکن بود ضربه خداداد را بگیرم
طعنه نیشدار AFC به فوتبال ایران