علی دایی: معیار دعوت بازیکنان به تیم ملی چیست؟؟- هایپرکلابز

علی دایی: معیار دعوت بازیکنان به تیم ملی چیست؟؟- هایپرکلابز هایپرکلابز :

سرمربی تیم ملی در مواجه با این پرسش که طرفداران نام رحمتی را فریاد می زدند گفت: آنها بعضی اوقات نام دایی را هم می آوردند اما او بازنشسته شده و من نمی توانم از او استفاده کنم. اما علی دایی پس از شنیدن این مصاحبه احساس کرد که کی روش به او بی احترامی کرده است. از این رو وقتی تیم ملی در گوام بود، او در چند مصاحبه مواضعی برخلاف آنچه تا به حال اتخاذ کرده بود، گرفت.

علی دایی در مصاحبه ای که با همشهری ورزشی انجام داده بود در پاسخ به سوالی درباره اینکه کارلوس کی روش اعلام کرده رحمتی و دایی بازنشسته شده اند، گفت: نمی دانم منظور او چه بوده اما فقط این را می گویم که بازیکنان آماده ای در لیگ هستند که به تیم ملی دعوت نمی شوند. خیلی دوست دارم بدانم معیار دعوت بازیکنان به تیم ملی چیست. این مصاحبه ها باعث شد تا برای چند روز هم که شده علی دایی به جمع منتقدین پرشمار کی روش اضافه شود اما کم کم این فضا آرام شد .

صبا که قبل از شروع فصل، وضعیت نامشخصی داشت و تا یک هفته مانده به شروع لیگ پانزدهم، وضعیت کادر فنی و بازیکنانش مشخص نبود، بیشترین بهره را از تعطیلات پر تعداد لیگ پانزدهم برد. دایی هم خودش به این موضوع اعتراف کرد اما اینک می گوید از این به بعد تعطیلات دیگر به ضرر اوست چرا که او تیمش را از لحاظ بدنی به سایر تیم های لیگ رسانده است.دایی همچنین در چند مصاحبه کنایه هایی را در مورد کی روش به کار برده بود. اما قبل از اینکه سرمربی تیم ملی در مقام پاسخگویی بر بیاید و رسما علی دایی را به جبهه مخالفانش انتقال دهد، افشین پیروانی که رابطه بسیار خوبی با دایی دارد با او صحبت کرد و سو تفاهمات را برطرف کرد.
دایی در پاسخ به این سوال که امکانات در زمان سرمربیگری اش در تیم ملی با امکانات امروز چه تفاوتی دارد گفت: «من یک پنجاهم این امکانات را هم در اختیار نداشتم. ولی نباید فراموش کنیم که کی روش مربی صاحب سبک و جهانی است.


پس ازاین پا در میانی بود که دایی در آخرین مصاحبه اش باز هم از کی روش تعریف کرد و در لا به لای صحبت هایش گفت اگر به اندازه کی روش تجربه داشت قطعا همان گونه با مسئولان فدراسیون برخورد می کرد که امروز کی روش می کند و انتظار توقع انتظارات را دارد.

دایی در پاسخ به این سوال که امکانات در زمان سرمربیگری اش در تیم ملی با امکانات امروز چه تفاوتی دارد گفت: «من یک پنجاهم این امکانات را هم در اختیار نداشتم. ولی نباید فراموش کنیم که کی روش مربی صاحب سبک و جهانی است. او سال ها دستیار فرگوسن بوده و سرمربیگری رئال مادرید را هم در کارنامه اش دارد. اگر نمی خواهیم به او امکانات بدهیم از اول نباید قرارداد می بستیم. امکاناتی که او می خواهد حق طبیعی تیم ملی است.»

به نظر می رسد صحبت های پیروانی در بهترین زمان ممکن با دایی انجام شده چرا که حمایت یک مربی مثل دایی در این مقطع از کی روش برای او اهمیت دو چندانی دارد.

این اتفاقات باعث شد تا اختلافی که میرفت کم کم شکل جدی تری به خود بگیرد پایان بپذیرد و علی دایی که همواره در گذشته از توانایی کی روش یاد کرده است دوباره در جبهه موافقان او قرار بگیرد.

منبع :

ارسال مطلب به هایپرکلابز

انتخاب كلوب :  
نوع مطلب :
ارسال مطلب

سایر مطالب از محمد حسين رضايي

پلاتینی در دادگاه عالی ورزش با درخواست تجدیدنظر حکم محرومیت خود
۴ نفر برای ریاست فدراسیون والیبال نامزد شدند
کواچ ۱۷ هزار یورو می‌گیرد و می‌رود
میزبانی جام ملتهای 2023 ، رویایی که محقق نمی شود
هفته سیزدهم: شکست سپاهان مقابل گسترش فولاد
مهاجرت حقیقی برای حفظ یک پیراهن
جام حذفی: پیروزی ذوب‌آهن مقابل سپاهان در یک ماراتن زیبا
هفته ۱۳ بوندس‌لیگا؛ جشنواره گل ولفسبورگ و ادامه درخشش بایرن
چرا پرسپولیس محترم شده است؟
کی‌روش: شاید ادامه ندهم؛ امیدهایم را از دست داده‌ام
نتایج دیدارهای هفته ششم لیگ برتر والیبال و جدول رده‌بندی
پورقاز نامی ناآشنا برای تیم ملی
انتخابی المپیک؛ پیروزی هندبال ایران مقابل عمان
پیمان اکبری: قول صد در صد المپیکی شدن دل شیر می‌خواهد
اول کدام ؟ تمرین‌های هوازی یا قدرتی؟
چطور شدت ورزش‌ را تنظیم کنیم؟
چطور زمان ورزش‌ را تنظیم کنیم؟
چطور در محیط کار ورزش کنیم؟
مفاهیم: شست فوتبال چیست؟
چطور سالن ورزشی مناسب انتخاب کنیم؟