همه رکوردهای جام جهانی 2014 را یکجا بخوانید- هایپرکلابز

همه رکوردهای جام جهانی 2014 را یکجا بخوانید- هایپرکلابز هایپرکلابز :

جام جهانی برزیل با اتفاقت تلخ و شیرین زیادی همراه بود . درست است که علاقه‌مندان به فوتبال این جام را با تعداد گل‌های زیاد به یاد خواهند آورد، اما رکورد‌های جالب توجه زیادی در این جام خلق شد که مرور کردن آن خالی از لطف نیست. این شما و این رکوردهای جام جهانی 2014 برزیل:
* پرگل‌ترین جام تاریخ همراه 98 فرانسه
جام جهانی برزیل با 171 گل همراه جام جهانی 98 فرانسه بیشترین تعداد گل را در این رقابت‌ها داشته است. اولین گل جام را مارسلو به اشتباه در بازی برزیل و کرواسی وارد دروازه خودی کرد و آخرین گل جام را نیز ماریو گوتسه در دقیقه 113 به ثمر رساند.
* رکورد گلزنی در تاریخ جام جهانی
میرسلاو کلوزه با گلزنی برابر برزیل توانست رکورد 12 ساله رونالدو را بشکند و به عنوان برترین گلزن تاریخ جام جهانی معرفی شود. پیش از این رونالدو با 15 گل در صدر برترین گلزنان تاریخ جام جهانی قرار داشت اما کلوزه اکنون این رکورد را به نام خود ثبت کرد.
* رکورد بیشترین برد در تاریخ جام جهانی برای یک بازیکن
کلوزه تنها رکورد گلزنی در جام جهانی را به نام خود ثبت نکرد. پیروزی یک بر صفر آلمان برابر آرژانتین باعث شد تا میرسلاو کلوزه به رکورد 17 پیروزی در جام جهانی برسد. کلوزه اولین بار در جام جهانی 2002 حاضر بود و پس از آن در جام‌های جهانی نیز حاضر بود . او در این جام توانست 17 پیروزی همراه تیمش را تجربه کند. پیش از او کافو مدافع برزیل با 16 برد در جام جهانی رکورددار بود.
* بیشترین میزان بسته نگه داشتن دروازه بان‌های آمریکایی‌
سرخیو رومرو دروازه‌بان آرژانتین موفق شد 485 دقیقه دروازه تیمش را در این جام بسته نگه دارد. این دروازه‌بان اکنون در بین دروازه‌بانان آمریکایی در میزان بسته نگه داشتن دروازه رکورددار است.
* رکورد تحقیرآمیز برای ژولیو سزار
ژولیو سزار با 17 گل خورده در جام جهانی بیشترین میزان گل خورده را در بین دروازه‌بانان برزیل به نام خود ثبت کرد. پیش از او تافارل با 15 گل در این زمینه رکورددار بود.
* پرگل‌ترین بازی در نیمه نهایی
دیدار آلمان و برزیل در مرحله نیمه نهایی با نتیجه 7 بر یک به سود آلمان به پایان رسید. این دیدار پرگل‌ترین بازی در مرحله نیمه نهایی تاریخ جام جهانی بوده است
* قدرتنمایی اروپایی‌ها
آلمان موفق شد با قهرمانی در جام جهانی به اولین تیم اروپایی تبدیل شود که در قاره آمریکا قه قهرمانی تبدیل شود. قاره اروپا همچنین قدرتنمایی دیگرش را نیز از جنبه دیگر به رخ کشید. برای اولین بار در تاریخ، نمایندگان قاره اروپا توانستند سه قهرمانی پیاپی را در جام جهانی تجربه کند.
* تکراری‌ترین فینال
دیدار آلمان و آرژانتین با 3 بار توانست تکراری‌ترین فینال جام جهانی باشد. آلمان موفق شده است 2 بار در این فینال‌ها به برتری برسد و یک بار نیز آرژانتین توانست به برتری برسد و عنوان قهرمانی را بدست آورد.
* تحقیر میزبان
برزیل در دیدار با آلمان با نتیجه 7 بر یک شکست خورد. این نتیجه سنگین‌ترین شکست یک تیم میزبان در تاریخ جام جهانی محسوب می‌شود.
*تیم کامل هلند
هلند در جام جهانی برزیل از تمام 23 بازیکن خود استفاده کرد و به اولین تیمی در تاریخ تبدیل شد که تمامی بازیکنانش حضور در جام جهانی را در یک دوره تجربه کردند.
* ششمین حذف پیاپی مکزیک
مکزیک در مرحله یک هشتم نهایی جام جهانی با شکست 2 بر یک برابر هلند شکست خورد و از جام جهانی حذف شد. به این ترتیب آنها در ششمسین دوره این رقابت‌ها در همین مرحله حذف شدند و توانستند به اولین تیمی تبدیل شوند که شش بار پیاپی در مرحله یک هشتم نهایی جام جهانی حذف شده است.
* آقای گل آفریقایی‌ها
آساموآ ژیان با گلزنی در بازی با آمریکا توانست با 6 گل زده گلزن‌ترین بازیکن تاریخ قاره آفریقا در جام جهانی باشد.

منبع :http://www.bibaknews.com/%D9%88%D8%B1%D8%B2%D8%B4%...
2 نفر این را می پسندند
مشاهده 1 دنبال کننده
در حال نمایش 1 دیدگاه از 1 دیدگاه
مرضیه d مرضیه d سلاممطلبت عالی بود .موفق باشی.
9 سال پیش
1 

ارسال مطلب به هایپرکلابز

انتخاب كلوب :  
نوع مطلب :
ارسال مطلب