سنجش سرعت شبکه داخلی وایرلس با اپلیکیشن Wi-Fi SweetSpots- هایپرکلابز

علی علوی 9 سال پیش
سنجش سرعت شبکه داخلی وایرلس با اپلیکیشن Wi-Fi SweetSpots- هایپرکلابز هایپرکلابز :

شبکه‌ های وای-فای برای کاربردهای مختلفی از جمله دسترسی به اینترنت، استریم ویدئو، ایجاد شبکه داخلی، انتقال فایل و موارد دیگر کاربرد دارد. اما بی سیم بودن آن باعث می شود که در هر نقطه میزان سیگنال متفاوت باشد. حتماً برای تان پیش آمده که در خانه، محل کار، دانشگاه، فرودگاه یا هرجای دیگری به دلیل قرار نگرفتن در مکان مناسب، دسترسی خوبی به شبکه وای-فای نداشته باشید. اما یافتن نقطه مناسب برای دریافت حداکثر میزان سیگنال بدون داشتن امکانات خاصی، ممکن است خارج از حوصله هر کسی باشد. اپلیکیشن Wi-Fi SweetSpots یاریتان می کند تا بهترین مکان را برای دریافت بیشترین سیگنال و بهره بردن از حداکثر سرعت شبکه به سادگی پیدا کنید.

اپلیکیشن طراحی بسیار ساده ای دارد و کار کردن با آن راحت است. پس از اجرای آن، دو دکمه Start و Reset در وسط صفحه نمایان می شوند. با فشردن Start سنجش سیگنال ها آغاز و با لمس Reset اطلاعات پاک شده و اپلیکیشن آماده استفاده مجدد می گردد.

در حین این عملیات، نموداری از سرعت شبکه در هر لحظه، متناسب با مکانی که قرار دارید رسم می شود. با جا به جا شدن در محیط می توانید پی ببرید که کجا مناسب ترین نقطه برای استفاده از حدکثر سرعت شبکه است. اگر کار کردن با نمودار برای تان سخت بود، با هر بار فشردن دکمه Record، سرعت شبکه در همان نقطه لیست می شود.

یکی از قابلیت های جالب Wi-Fi SweetSpots، امکان ردگیری سیگنال ها با هشدار صوتی است. اگر دکمه اسپیکر را که در بالای سمت راست اپلیکیشن قرار دارد لمس کنید، این قابلیت فعال می شود و موبایل شما به مانند یک دستگاه فلزیاب عمل می کند. اینگونه، دستگاه شروع به بوق زدن می کند و با نزدیک شدن به منبع وای-فای و قوی تر شدن سیگنال ها، سرعت این بوق ها بیشتر می شود.

منبع :http://digiato.com/article/2014/09/08/%D8%B3%D9%86...

ارسال مطلب به هایپرکلابز

انتخاب كلوب :  
نوع مطلب :
ارسال مطلب