امکان شارژ موبایل از طریق صدا- هایپرکلابز

علی علوی 9 سال پیش
امکان شارژ موبایل از طریق صدا- هایپرکلابز هایپرکلابز :

تا به حال به این موضوع فکر کرده اید که تلفن همراه خود را با آواز خواندن شارژ کنید؟ محققین در دانشگاه Queen Mary و شرکت نوکیا، در حال کار بر روی پروژه ای هستند که ممکن است به زودی این امکان را در اختیار شما قرار دهد.

بر اساس این پروژه تحقیقاتی، دانشمندان با استفاده از نانو ژنراتورها موفق شده اند تا با استفاده از اصواتی همچون صدای انسان، ترافیک و حتی موسیقی، به میزان ۵ ولت انرژی تولید نمایند.

برای اولین بار طرح مفهومی چنین ساختاری را محققین کره ای در سال ۲۰۰۹ ارائه داده اند و اکنون پس از گذشت ۴ سال، دانشمندان انگلیسی موفق شده اند از آن در پروژه خود به صورت عملی استفاده نمایند.

نانوژنراتور ها بر اساس پدیده ای به نام «اثر فشاربرقی» کار می کنند. در این ساختار نانوسیم های ساخته شده از اکسید روی قادر به تولید انرژی الکتریکی هستند. نانوسیم ها در واقع در اثر صدا به لرزش در می آیند و این فعالت مکانیکی آن ها توسط اثر فشاربرقی به خروجی برق تبدیل می شود.

دانشمندان این پروژه در مورد طرحی که مشغول کار بر روی آن هستند، بسیار با هیجان سخن می گویند و اظهار امیدواری می کنند که با پیاده سازی آن، بتوانند سیستم شارژ موبایل ها را دستخوش تغییر نمیاند.

منبع :http://digiato.com/article/2014/08/15/%d8%af%d8%b1...

ارسال مطلب به هایپرکلابز

انتخاب كلوب :  
نوع مطلب :
ارسال مطلب