ایستگاه شارژ آبی در سئول- هایپرکلابز

علی علوی 9 سال پیش
ایستگاه شارژ آبی در سئول- هایپرکلابز هایپرکلابز :

شاید به زودی خیلی از کشورهای دنیا نیز از روشی که سئول برای شارژ تلفن های همراه عابران فراهم کرده، استفاده کنند. این کشور اعلام کرده که ۵ ایستگاه شارژ آبی را در امتدا آبراه Cheonggyecheon تعبیه کرده است که توسط جریان آب قدرت می گیرند.

ژنراتورهایی با ۳ توربین کوچک آبی که توسط استارت آپ محلی “انوماد” ساخته شده اند. آن ها هرکدام ۱۵ تا ۲۰ وات برق تولید می کنند که برای شارژ وسایل کوچکتر مثل گوشی و تبلت ها کافی است. بعد از ساخت اولین ایستگاه به صورت آزمایشی، مقامات شهر تصمیم گرفتند این خدمات را در نقاط دیگری در طول این آبراه ۱۰٫۸ کیلومتری گسترش دهند.

توسعه دهندگان این طرح عنوان می کنند که شارژ کامل یک آیفون به این شکل حدود ۲ ساعت و یک تبلت ۳٫۵ ساعت زمان می برد. پس احتمالا کاربران مجبور نیستند کل یک بعدازظهر را برای شارژ گوشی شان منتظر بمانند.

کره جنوبی یکی از با نفوذترین کشورهای دنیا در صنعت گوشی هوشمند است و بر طبق اطلاعات دولتی تا انتهای جون ۷ تا از هر ۱۰ تلفن هوشمند، محصول این کشور بوده است. قبلا هم در نیویورک شاهد ایستگاه های شارژ خورشیدی بودیم.

به دلیل آب و هوای متنوع کشور ما استفاده از هر این دو نوع انرژی پاک ممکن است. از این دسته جریان های آبی در کشور ما کم نیست، شاید بتوان در طول رودخانه تهران نیز از این نوع ژنراتورها برای استفاده عموم طراحی کرد.

منبع :http://digiato.com/article/2014/09/08/%D8%A7%DB%8C...

ارسال مطلب به هایپرکلابز

انتخاب كلوب :  
نوع مطلب :
ارسال مطلب