دوربین-گوشی لومیکس پاناسونیک- هایپرکلابز

M* Razaghi 8 سال پیش
دوربین-گوشی لومیکس پاناسونیک- هایپرکلابز هایپرکلابز :

دوربین های کامپکت معمول که روزگاری در بین کاربران محبوبیت بسیاری داشتند به روایت آمار در حال انقراض هستند و دیگر در بازار استقبال چندانی از آنها صورت نمی گیرد، زیرا اکثریت افراد ترجیح می دهند به جای این دسته از دوربین ها از تلفن هوشمند یا تبلت خود برای عکاسی استفاده نمایند و البته بعد از تهیه تصویر بتوانند آن را بسیار سریع و راحت در سرویس های مختلفی از جمله اینستاگرام به اشتراک بگذارند.

در همین راستا و در پاسخ به همین نیاز شاهد ارائه ی محصولاتی هیبریدی مانند لومیا ۱۰۲۰ از نوکیا و K زوم از سامسونگ بودیم که علاوه بر تلفن هوشمند یک دوربین کامپکت تمام عیار نیز محسوب می شدند. در این میانه پاناسونیک که در سال ۲۰۱۳ اعلام نموده بود دیگر تمایلی به حضور در عرصه ی موبایل ندارد بازگشتی جاه طلبانه را با معرفی مدلی جدید تحت عنوان DMC-CM1 Connected Camera نموده است و ظاهراً منظور این برند از عبارت Connected Camera در اصل تلفن هوشمندی است که قابلیت های یک دوربین با کیفیت ۲۰ مگاپیکسل به همراه توانایی ضبط ویدئوی های 4K را از طریق سنسور MOS یک اینچی خود داراست.

دوربین-گوشی لومیکس پاناسونیک

پاناسونیک در نمایشگاه فوتوکینا در کلن آلمان، از این دوربین دومنظوره رونمایی کرده است. لنز این دستگاه اندرویدی که بیشتر از گوشی، دوربین محسوب می‌شود، لایکا است، و همچون دوربین‌های پاناسونیک حسگر ۱ اینچی ۲۰ مگاپیکسلی دارد.

حسگر ۲.۵ سانتیمتری این دستگاه امکان عکاسی در نور کم و ضبط ویدیو با وضوح فوق بالا را فراهم می‌کند.

پاناسونیک گفته Lumix DMC - CM1 اواخر سال جاری میلادی در آلمان و فرانسه به فروش خواهد رسید. انتظار می‌رود قیمت این دستگاه حدود ۹۰۰ یورو باشد.

دوربین-گوشی لومیکس پاناسونیک

این دستگاه رقیبی برای Galaxy K Zoom ساخت سامسونگ است که در آن هم لنز بزرگی تعبیه شده است.

قطر CM1 با لنز و حلقه فلزی‌ای که برای تنظیم شاتر و دیافراگم در آن تعبیه شده ۲۱ میلیمتر است.

نمایشگر لمسی CM1 یازده و نه دهم سانتیمتر است و کلیدی دارد که به سرعت آن را به دوربین تبدیل می‌کند.

بعضی کارشناسان که با تردید این تجربه پاناسونیک را بررسی کرده‌اند به نسبت از نتیجه راضی بوده‌اند. هرچند برخی هم از اساس دستگاه‌های دو منظوره را محکوم به شکست می‌دانند.

دوربین-گوشی لومیکس پاناسونیک

در سال‌های اخیر و با فراگیر شدن استفاده از گوشی‌های هوشمند، محبوبیت دوربین‌های جیبی کاهش یافته و همین امر بعضی از سازندگان دوربین را به سمت ساخت دستگاه‌هایی دو منظوره برای کسانی که اهمیت بیشتری به امکان عکاسی می‌دهند سوق داده است.

بسیاری از کاربران ترجیح می‌دهند به جای همراه داشتن دو دستگاه مختلف، از یکی استفاده کنند، حتی اگر به قیمت پایین آمدن کیفیت عکس تمام شود.

منبع :http://www.bartarinha.ir/fa/news/139852/%D8%AF%D9%...

ارسال مطلب به هایپرکلابز

انتخاب كلوب :  
نوع مطلب :
ارسال مطلب