چرا سامسونگ در گلکسی S6، درگاه حافظه و قابلیت تعویض باتری را حذف نمود؟- هایپرکلابز

چرا سامسونگ در گلکسی S6، درگاه حافظه و قابلیت تعویض باتری را حذف نمود؟- هایپرکلابز هایپرکلابز :

پرچمداران کره ای از راه رسیدند اما هنوز وارد بازارها نشده اند؛ سری S در کهکشانی ها، همواره نه تنها در بین محصولات خود سامسونگ، بلکه در میان تولیدات سایر شرکت ها نیز از بالاترین مشخصات سخت افزاری بهره مند بوده اند و حال، گلکسی اس ۶ با ظاهری بسیار زیباتر از نسل های گذشته اش به کاربران معرفی گشته، اما بارزترین مشخصات محصولات قبلی را با خود یدک نمی کشد. گلکسی اس ۶ و اس ۶ Edge هیچکدام، نه از کارت حافظه پشتیبانی می کنند نه می توان درب پشتشان را به آسانی گشود تا در هر موقعیتی، بتوان از باتری یدک استفاده نمود. (قابلیتی که در کمپین های تبلیغاتی گلکسی اس ۵ به شدت بر روی آن تاکید می شد.)

در ادامه قصد داریم به دلایل تغییر جهت سامسونگ به سوی تصمیماتش جدیدش بپردازیم؛ اما پیش از آن، می خواهیم مواردی را در کنار هم مرور کنیم که باعث شد سامسونگ، تصمیم گیرید از چنین قابلیت هایی صرف نظر نماید. با دیجیاتو همراه باشید.

جهان پرچمداران سطح بالا

در گذشته ی نه چندان دور، زمانی بود که برای داشتن اسمارت فونی اندرویدی و روان، مجبور به پرداخت هزینه های گزاف و خرید پرچمداران بودیم؛ حال اما رقابت بالا گرفته و دستگاه های میان رده نیز می توانند عملکردی تقریبا بی نقص از خود بر جای گذارند. در نتیجه ی همین موضوع، بیشتر سازندگان می کوشند تا با تلاش بیشتر خود، بتوانند بازاری که این روزها شلوغ تر از همیشه شده و به بلوغی نسبی نیز رسیده را در دست گیرند.

در پشت درب های بسته ی مقرهای اصلی تمام سازندگان، همه می کوشند تا بهترین را به کاربران عرضه داشته و در عوض، جیبشان را خالی سازند؛ پس چرا سامسونگ باید از دو مشخصه ی بارز و کاربردی خود که بیشتر کاربران نیز از داشتن آنها لذت می بردند، دست کشد و در پرچمداران آتی خود، آنها را حذف نماید؟ گویا غول کره ای به خط نهایی خود رسیده و می خواهد تصمیمات جدیدش را در پرچمداران جدیدش، نهادینه کند.

بازار تلفن های همراه، مانند بازار هر سرویس یا محصول دیگری، می تواند به بخش های مختلفی تقسیم گردد. اما بیایید برای درک بهتر موضوع، ابن بار، کاربران بازار اسمارت فون ها را به دو بخش تقسیم نماییم؛ اول، دسته ای که از داشتن تلفن همراهی با چیپست و پردازنده ای سریع تر، مقدار رم بیشتر و سایر مشخصات بالاتر به شکل عجیبی هیجان زده می شوند؛ دسته دوم اما افرادی هستند که مایلند با تلفن همراه خود، اوقات خوبی را سپری کنند و داشتن بروز ترین مشخصات سخت افزاری، چندان هم برایشان در اولویت قرار ندارد. البته با این وجود، دسته دوم همچنان خواستار محصولی خاص هستند، موبایلی که بتواند نیازهایشان را به شکلی مطلوب پوشش دهد. در واقع دسته دوم، افرادی هستند که به ظاهر دستگاه، بیشتر از قیمت و قدرت پردازشی خام آن اهمیت می دهند.

حقیقت این است که بیشتر مصرف کنندگان، در حال استفاده از موبایل ها و محصولاتی هستند که از فضا و قدرت پردازشی بیش از نیاز اولیه کاربران بهره می جویند؛ سازندگان نیز متوجه همین مهم گشته اند و حال به این باور رسیده اند که هر چقدر زنگ و سوت های کمتری را به صدا در آورند، می توانند توجهات بیشتری را به سوی محصولات خویش کسب کنند. یک حقیقت دیگر نیز این است که دسته اول (درخواست کنندگان بالاترین مشخصات سخت افزاری) یا گیک ها، همواره رقمی بسیار کمتر از دسته دوم یا همان کاربران عادی خواهند بود.
آیا در چند سال گذشته پیگیر اخبار سامسونگ بوده اید؟

تعداد زیادی از کاربران انتظارات بسیار بیشتری از گلکسی اس ۵ داشتند؛ این موبایل، باعث ناامیدی طرفداران سامسونگ شد.

چند سال است که سامسونگ با رشدی مناسب در حوزه تلفن های همراه رو به رو بوده و شاید بتوان گفت تنها سازنده ایست که می تواند به شکل تمام قد، در برابر اپل و آیفون هایش بایستد. اما زمانی که علاقه ی کاربران رو به کاهش رود و همین موضوع بر آمار فروش و سود نیز تاثیر مخربی بگذارد، یک کمپانی با چنین عظمتی، چه راهکاری پیش روی خود خواهد دید؟

کاربران به خوبی در جریان عرضه ی سری گلکسی اس و تکرار شدن ظاهر آنها، در کنار بالاتر رفتن مشخصات سخت افزاری بوده اند. در گلکسی اس ۵، این موضوع به اوج خود رسید، در حالی که بسیاری امیدوار بودند این پرچمدار بتواند سری S را به مرحله ای تازه وارد کند. سامسونگ از شکست سال گذشته اش درس هایی گران بها گرفته و می خواهد این بار، به شکلی نو عرصه را بر رقبا تنگ سازد.

اگرچه بسیار دیر، اما اپل توانست صرفا با یک حرکت و تجدید نظر، یعنی استفاده از نمایشگرهای بزرگتر، به راحتی سامسونگ را در سال گذشته جا بگذارد. در چنین مقطعی، اگر شما به جای شرکت کره ای بودید چه می کردید؟ سامسونگ اصولا باهوش است و به همین دلیل، مدت ها صبر کرد تا بالاخره اپل دست خود را رو کرده و محصولات انقلابی اش را آشکار سازد؛ هر دوی آیفون های جدید در اصل آمده بودند تا مواردی را احیا کنند که کاربران بسیاری را به سوی اندروید سوق داده بود. در هر حال، هر دو آیفون جدید معرفی شده بودند و سامسونگ در جایگاهی قرار گرفت که دیگر می دانست باید به ارتقای چه مواردی روی آورد، چه مواردی را نیز حذف کند تا بتواند اپل و آیفون هایش را شکست دهد.
آماده، حرکت!

تفاوت طراحی در یک سال.

سامسونگ کاهش فروش، گلایه ها در خصوص طراحی و تهدیدهای صورت گرفته از سوی اپل را نشانه گرفت و در نهایت تلاش کرد تا به انتظارات چندین ساله ی کاربران خود سلام کند. نتیجه ی کار شرکت کره ای در نهایت باعث شده تا امسال، با موبایلی قابل قبول تر از پیش رو به رو گردیم، محصولی که برادری یکتا (Edge) را نیز در کنار خود بر روی صحنه آورده است.

نکته اینجاست که طراحی قابل قبول سامسونگ، این بار در کنار سخت افزار همواره به روز این شرکت نیز قرار گرفته تا اسمارت فونی به یاد ماندنی و تغییری تمام و کمال را از خود بر جای بگذارد. این شرکت از پردازنده ۶۴ بیت و هشت هسته ای خود در کهکشانی های جدید استفاده نموده و نمایشگر QHD آنها نیز می تواند تصاویری چشم نواز را در برابر دیدگانمان قرار دهد. شارژ سریع، دوربین ۱۶ مگاپیکسلی در پشت دستگاه و دوربین ۵ مگاپیکسلی در جلوی آن و… این لیست را پیشتر برایتان بارها شمرده ایم.
خبری از پشتیبانی از حافظه جانبی و استفاده از باتری یدکی نیست
Samsung-Galaxy-S5-aa-20-645x362

اگرچه درب پشت گلکسی اس ۵ ظاهری همانند چشم زخم داشت، اما دست کم می شد آن را باز کرد و باتری اش را تعویض نمود.

اما بیایید به سراغ معمای داستان برویم؛ بیشتر ما از طراحی جدید سامسونگ تمجید می کنیم در حالی که گویا تعداد زیادی از کاربران فراموش کرده اند که این موبایل، از کمبود درگاه حافظه microSD و البته باتری یدکی، رنج می برد.

آن دسته بندی اول مقاله را یادتان می آید؟ افراد عادی و گیک ها. بازهم باید بگوییم که برای کاربران عادی، تفاوتی نمی کند که موبایلشان از درگاه کارت حافظه microSD بهره مند باشد یا خیر، برای بسیاری از آنها، ۳۲ گیگابایت فضایی بیش از حد نیاز هم هست. در نتیجه بسیاری از کاربران گلکسی اس ۶، به چنین درگاهی نیاز ندارند یا اصلا به آن اهمیت نمی دهند و یا پیشتر از این نیز، چنین درگاهی بسیار کم مورد استفاده شان قرار گرفته است. مشخصا بیشتر افرادی که در حال خواندن این مقاله هستند را می توان در گروه گیک ها جای داد اما به کاربران معمولی و نوع استفاده از جدیدترین موبایل هایشان که نگاه کنید، داشتن حافظه جانبی و باتری یدکی، به هیچ عنوان از ملزوماتشان نیست.

سامسونگ تمایل پیدا کرده تا به ندای مشتری گوش فرا دهد و واقعا می خواهد با اهمیتی که می دهد و تلاشی که می کند، بهترین ها را برای کاربرانش به ارمغان آورد. هنوز هم باید به این شرکت زمان داد تا بتواند چندین سال «نشنیدن» را جبران کند.

گزارش می شود که شرکت مورد بحث تلاش دارد تا هرچقدر که می تواند، از اسپم گجتی خود نیز بکاهد و دلیل این موضوع هم، بدنامی های اخیر در خصوص ساخت و به فروش رساندن محصولات بسیار زیادیست که حتی طرفداران خود را نیز گیج می کنند؛ شایعات همین حالا هم خبر از در دست تولید بودن محصولی به نام Galaxy A6 Active می دهند و گمان می رود این اسمارت فون، از مشخصات تقریبا مشابه با گلکسی اس ۶ بهره گیرد اما بتوان در آن مشخصات گلکسی اس ۵، یعنی ضدآب بودن و پشتیبانی از کارت حافظه و البته استفاده از باتری قابل تعویض را مشاهده نمود.

در نهایت سامسونگ تلاش نموده تا با گلکسی اس ۶، دستگاهی جذاب و چشم گیر را در برابر دیدگان کاربران و البته منتقدان قرار دهد؛ این شرکت کوشیده تا عمده ی کاربرانی را که حاضر هستند برای داشتن محصولی زیبا، پولی کلان بپردازند را به خود مشتاق سازد. البته در این میان و برای رسیدن به چنین جایگاهی، بخش هایی نیز قربانی گشته اند.

منبع :http://digiato.com/article/2015/03/26/%DA%86%D8%B1...

ارسال مطلب به هایپرکلابز

انتخاب كلوب :  
نوع مطلب :
ارسال مطلب

سایر مطالب از مصطفی ﻣطیع دولت

مایکروسافت و حضوری کلیدی در بازار اینترنت اشیا
آیا گلکسی اس ۶ اج هم مشکل خم شدن دارد؟
وزیر ارتباطات: سرعت اینترنت در سال ۹۴ دو برابر می شود
اپل چگونه ساعت هوشمند خود را در فروشگاه هایش به نمایش می گذارد؟
راه اندازی وای فای شهری چه مزایایی در بر دارد؟
کاوشگر کنجکاوی پس از یازده سال از خط پایان اولین ماراتن فرازمینی عبور کرد
تولید کنندگان تلفن های هوشمند تلاش دارند تا یک مشکل کلیدی را نادیده بگیرند
آپدیت جدید گوگل، موبایل های اندرویدی را به صورت خودکار قفل می کند
تصاویر لایو منتشر شده از کیس دستگاه Sony Xperia Z4
جشن بیست سالگی Elise با رونمایی از یک نسخه‌ی ویژه از سوی کمپانی لوتوس
فلش حافظه 128GB سامسونگ، مختص دستگاههای مقرون بصرفه منتشر شد
بال 18 موتوری بخشی از آینده‌ی هواپیماهای الکتریکی
اسمارت فون Microsoft Lumia 430 مایکروسافت تنها به ارزش 70 دلار رسمی شد
انتشار اسمارت فون LG AKA برای بازارهای بین المللی
Xperia J1، اولین اسمارت فون بدون سیم سونی در ژاپن معرفی شد
بهترین لوازم جانبی اپل واچ که تا به حال نمایش داده شده اند
۷ ویژگی گلکسی اس ۶ و اس ۶ اج که روی دیگر موبایل ها نیز می توان پیاده کرد
بازطراحی خودروی Vanquish استون‌مارتین برای ایجاد خودروی Thunderbolt
توربین های پرنده ی گوگل، ماه آینده از راه می رسند
ترک پد لپ تاپ ها در ویندوز ۱۰ بسیار کاربرد پذیرتر از گذشته خواهد بود