چگـونه ۳G ایرانسـل و موبایل همراه اول را فعال کنید؟- هایپرکلابز

چگـونه ۳G ایرانسـل و موبایل همراه اول را فعال کنید؟- هایپرکلابز هایپرکلابز :

با تمام اما و اگر های ارائه خدمات نسل سوم همراه و بالاتر از آن، اپراتورهای همراه کشور در تلاش هستند با توجه به قوانین در نظر گرفته شده موجود، به کاربرانشان خدمت رسانی کنند تا آنها بتوانند با چند سال تاخیر بالاخره طعم شیرین اینترنت پرسرعت روی گوشی های همراهشان را بچشند. اگر نگاهی به تبلیغات در خیابان ها یا بزرگراه ها بیندازید، اکثر بیلبوردها پر از شعارهای گوناگون اپراتورهایی است که در حال ارائه تکنولوژی نسل سوم و بالاتر از آن به کاربرانشان هستند. اگر از کاربران سیم کارت های همراه اول و ایرانسل هستید و تا کنون اقدام به استفاده از تکنولوژی نسل سوم گوشی خود نکرده اید در ادامه راه های اتصال گوشی شما به این فناوری را نشان می دهیم.ایرانسلی ها و ۳G

ایرانسل اپراتور دوم کشور با پوشش سراسری است که تابه حال موفق به اخذ «پروانه ارتقای شبکه به نسل های بالاتر» شده است.

پیش از این و در سیزدهم مردادماه، «موافقت نامه ارتقای پروانه» بین مدیرعامل ایرانسل و رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی مبادله شده بود و از چهارم شهریور ماه سال جاری، پس از یک دوره راه اندازی آزمایشی، شبکه نسل ۳ و ۴ ایرانسل با اعطای «پروانه ارتقای شبکه» راه اندازی شد.تمامی مشترکان سیم کارت های ایرانسل، بدون نیاز به تعویض سیم کارت یا پرداخت هرگونه هزینه راه اندازی یا فعال سازی یا خرید بسته ای خاص، تنها با حضور در مناطق تحت پوشش، می توانند از تکنولوژی ۳G استفاده کنند. بعد از فعال کردن بخش ۳G گوشی خود که در قسمت ستینگ قرار دارد، اگر علامت های H، H+ یا ۳G و حتی ۴G یا LTE روی نمایشگر تلفن همراه نمایان است، یعنی شما در منطقه ارائه اینترنت با پهنای باند بالا قرار دارید.

هم اکنون خدمات اینترنت نسل سوم و بالاتر، در شهرهای تهران، کرج، مشهد، اهواز، تبریز، رشت، ارومیه، کرمانشاه، همدان، خرم آباد، سنندج، بندرعباس، اراک، اردبیل، قزوین، قم، زنجان، ایلام و اسدآباد ارائه می شود و آن طور که مسوولان اپراتور دوم اعلام کرده اند ارائه این تکنولوژی در کشور در حال گسترش است.تنظیمات لازم: اکثر گوشی های استاندارد موجود در بازار ایران بدون نیاز به انجام تنظیمات دستی، قابلیت اتصال به شبکه اینترنت همراه ایرانسل را دارند و مشترکان برای استفاده از خدمات ۳G کافی است گزینه مربوط به فعال سازی سرویس (WCDMA یا ۳G) را در تلفن همراه خود انتخاب کنند. در صورتی که تلفن همراه مشترک به صورت خودکار به شبکه اینترنت متصل نشد، لازم است تنظیمات به صورت دستی انجام شود.

به عنوان مثال، در گوشی هایی با سیستم های عامل iOS، اندروید و ویندوز می توانید با فعال سازی گزینه های ۳G /WCDMA در قسمت Cellular Data/ mobile network، از شبکه اینترنت همراه ایرانسل استفاده کنند.

نحوه تنظیمات دستی: اگر به صورت خودکار سرویس ۳G گوشی شما فعال نشد می توانید به صورت دستی و با انجام تنظیمات مشخص این سرویس را در گوشی خود فعال کنید.تنظیمات اینترنت برای گوشی های سیستم عامل Android نسخه ۴ و بالاتر:

۱- از طریق دکمه منو (Menu) یا گزینه برنامه های کاربردی (Apps)،گزینه تنظیمات (Settings) را انتخاب کنید.

۲- گزینه بیشتر... (More…) را انتخاب کنید.

۳- قسمت شبکه های تلفن همراه (Mobile networks) را کلیک کنید.

۴- با باز شدن پنجره جدید، در این بخش باید گزینه «داده ها فعال شد»

(Date enabled) تیک داشته باشد سپس روی گزینه دسترسی به نام نقاط یا نام های نقطه دستیابی (Access Point Names ) کلیک کنید.

۵- در صفحه جدید باز شده، از طریق دکمه منو APN جدید (New APN) را انتخاب کنید.

۶- در پنجره باز شده در قسمت نام (Name کلمه Irancell GPRS) و در قسمت APN کلمه mtnirancell را تایپ کنید.

۷- به کمک دکمه منو گزینه ذخیره (Save) را انتخاب کنید.

۸- سپس به صفحه تنظیمات شبکه های تلفن همراه (Mobile networks setting) برگردید و گزینه حالت شبکه (Network mode) را در حالت WCDMA/GSM قرار دهید.

با انجام این تنظیمات گوشی اندروید (نسخه ۴ وبالاتر) به شبکه نسل سوم و بالاتر متصل خواهد شد.تنظیمات اینترنت برای گوشی های سیستم عامل Android نسخه های قدیمی:

۱- گزینه برنامه ها (Application) و سپس تنظیمات (Settings) را انتخاب کنید.

۲- بخش بی سیم و شبکه (Wireless & Network) را انتخاب کنید.

۳- در صفحه باز شده منوی شبکه های موبایل (Mobile Networks) را انتخاب کنید.

۴- حالا گزینه نام های نقطه دستیابی (Access Point Names) را انتخاب کنید.

۵- در پنجره باز شده در قسمت نام (Name) کلمه Irancell GPRS و در قسمت APN کلمه mtnirancell را تایپ کنید و از طریق دکمه منو گزینه ذخیره (Save) را بزنید.

۶- سپس به صفحه تنظیمات شبکه موبایل (Mobile Network setting) برگردید و در قسمت حالت شبکه (network mode) را در حالت WCDMA/GSM را انتخاب کنید.

تنظیمات اینترنت برای گوشی های سیستم عامل iOS

۱- وارد بخش Settings گوشی خود شوید.

۲- در این قسمت گزینه Cellular را انتخاب کنید.

۳- گزینه Cellular Date را روشن (on) کنید.

با انجام این تنظیمات می توانید از اینترنت سیم کارتتان استفاده کنید. توجه داشته باشید برای استفاده از اینترنت پهن باند ایرانسل گزینه Enable ۳G را نیز باید روشن کنید.تنظیمات اینترنت برای گوشی های سیستم عامل Windows Phone ۸:

۱- گزینه تنظیمات را انتخاب کنید.

۲- در برنامه ی تنظیمات، روی گزینه access point کلیک کنید در برخی از گوشی های در این قسمت Mobile Network وجود دارد.

۳- در صفحه access point فهرستی از نقاط دستیابی که قبلا ساخته شده است را مشاهده می کنید. برای ساخت یک نقطه دستیابی جدید روی دکمه add در پایین صفحه کلیک کنید.

۴- در صفحه جدید باید مشخصات نقطه دستیابی جدید را تنظیم کنید. از میان این مشخصات فقط دو گزینه Connection name و Access Point Name را تکمیل کنید. برای گزینه name Connection کلمه Irancell GPRS و برای Access Point Name عبارت mtnirncell را وارد کنید و روی گزینه تایید (save) کلید کنید.

۵- حالا دکمه OK را بزنید.

۶- نقطه دستیابی جدید (Access point Name) ساخته شده اما فعال نیست و همان طور که مشاهده می شود وضعیت آن در حالت inactive قرار دارد.

7-برای فعال سازی این بخش، نام APN را چند لحظه با انگشت نگه دارید تا منویی ظاهر شود و از منوی ظاهر شده گزینه activate را انتخاب کنید.

۸- برای فعال شدن اینترنت پهن باند ایرانسل در صفحه Mobile Network در گزینه Highest connection speed کلمه ۳G را انتخاب کنید.

۹- با وارد کردن تنظیمات فوق، شما می توانید از اینترنت پهن باند ایرانسل روی گوشی ویندوزی خود استفاده کنید.همراه اولی ها و ۳G

همراه اول به عنوان اولین اپراتور تلفن همراه در کشور در چهارم شهریور ماه سال جاری و طی مراسمی در وزارت ارتباطات، مجوز ارائه پایلوت خدمات نسل سوم و بالاتر موبایل را دریافت کرد. امضای موافقت نامه برای ارائه سرویس های پایلوت به نوعی پیش زمینه برای اعطای پروانه به این اپراتور است. طبق اعلام مدیران همراه اول نسل سوم و بالاتر این اپراتور در تعدادی از نقاط کشور به صورت پایلوت در اختیار کاربران قرار گرفته است و در صورت دریافت پروانه نهایی، همراه اول این وعده را داده که از هفته آینده تکنولوژی ۳G را به صورت سراسری در اختیار مشترکانش بگذارد.همراه اول برای تکنولوژی نسل سوم و بالاتر خود نام تجاری «نوترینو» را انتخاب کرده است. همراه اول در سایت خود در تعریف این نام آورده است: نوترینو یک ذره بنیادی با جرمی بسیار اندک است که با سرعتی نزدیک به سرعت نور حرکت می کند. افزایش پهنای باند دسترسی به اینترنت برای کاربران نسل سوم تا ۲۱ مگابایت بر ثانیه و نسل چهارم تا ۱۵۰ مگابایت بر ثانیه، افزایش کیفیت و تنوع خدمات قابل ارائه، استفاده بهینه از طیف فرکانسی و کاهش تاخیر ارتباطی، از جمله ویژگی ها و مزایای نوترینو معرفی شده است.

تنظیمات لازم

همراه اولی ها هم مانند ایرانسل برای اتصال به شبکه ۳G نیاز به انجام تنظیمات خاصی ندارند و با فعال کردن بخش ۳G از قسمت ستینگ خود می توانند به این تکنولوژی دسترسی داشته باشند.همراه اول با اعلام اینکه تنظیمات ۳G و GPRS یکسان بوده و در صورت وجود این تنظیمات نیازی به تنظیم مجدد نیست، اعلام کرده علامت های H+، H، ۳G یا ۴G روی نمایشگر گوشی تلفن همراه نشان می دهد مشترک در محدوده پوشش ۳G یا ۴G قرار دارد. در واقع در صورتی که سرویسGPRS در تلفن همراه شما فعال باشد، نیازی به تنظیمات اضافه نداشته و تنها در برخی از گوشی های تلفن همراه ضروری است ۳G روشن شود.در غیر این صورت می توانید با ارسال نوع و مدل گوشی یا شماره سریال گوشی (IMEI) از طریق پیام کوتاه به شماره ۸۰۰۸، تنظیمات مربوطه را دریافت کنید. در صورتی که به شماره سریال ۱۰ رقمی گوشی خود دسترسی ندارید، با وارد کردن کد میانبر #۰۶# * آن را مشاهده کنید. همراه اول شرایط استفاده از نوترینو را حضور در محدوده پوشش ۳G یا ۴G، استفاده از گوشی هایی که تکنولوژی ۳G یا ۴G را پشتیبانی می کنند و فعال سازی بسته هوشمند اینترنت ماهانه اعلام کرده است.

مشترکان دائمی و اعتباری سیم کارت های همراه اول در صورتی می توانند از خدمات نوترینو بهره مند شوند که یک بسته هوشمند اینترنت ماهانه فعال داشته باشند.براساس اعلام اپراتور اول، به زودی بسته های نوترینو در دو نوع آلفا (با سرعت ۱۲۸ Kbps) و آلفا+ (با سرعت ۱ Mbps) ارائه می شود و مشترکان می توانند از این خدمات استفاده کنند. همچنین سرویس اینترنت نوترینو در مدت زمان محدود (تا پایان تابستان)، بدون پرداخت وجه اضافی، برای کاربران فعلی بسته هوشمند اینترنت قابل استفاده است. اپراتور اول اعلام کرده با پایان مهلت زمانی و حجمی بسته های هوشمند، این بسته های ۳۰ روزه به صورت خودکار تمدید می شود.

منبع :http://www.persianpersia.com/tech/tdetails.php?art...

ارسال مطلب به هایپرکلابز

انتخاب كلوب :  
نوع مطلب :
ارسال مطلب

سایر مطالب از علی اصغر حسنی ساطحی

ایده های مناسب برای کسب و کار اینترنتی/وبسایت کپی، برابر اصل نیست
نسل ۳G و ۴G چیست؟
بزودی اینترنت مجانی فیسبوک برای دو‌سوم زمین
خیز گوگل برای ساخت و تولید پردازنده‌های کوانتومی
مهمترین عوامل موفقیت یک وبسایت کدامند؟
رایتل چرا خوب، چرا بد؟
ذخیره فایل در فرمت‌های مختلف
8 مزیت ساعت هوشمند پبل برابر اپل
چگونه ایمیل رمزنگاری شده ارسال کنیم؟
چطور بر طول عمر باتری گجت ها و ابزار الکترونیکی خود بیافزاییم؟
باتری روی مادربورد به چه دردی میخورد؟
آیا باید شارژر ها را پس از استفاده از برق کشید؟
لپ تاپ ویژه ایسوس برای ایرانی ها
نسخه ی ارزان لپتاپ مایکروسافت ارائه شد
چهار راز هکرهای شبکه‌های وایرلس
گوشی آیفون 7 چگونه خواهد بود؟ +تصاویر
رونمایی از اسپیکر پیشرفته‌ی BeoLab 90
اپل محصولی گران‌تر از آیفون و مک پرو عرضه می‌کند / 55 هزار دلار برای خودروی اپل کنار بگذارید!
تصاویر گرانترین آیفون دنیا را ببینید
ورتو (Vertu)، گوشی هوشمند لوکس و اشرافی