کلاه ایمنی هوشمند اندرویدی- هایپرکلابز

علی علوی 9 سال پیش
کلاه ایمنی هوشمند اندرویدی- هایپرکلابز هایپرکلابز :

روز به روز به لیست هوشمند شدن وسایل مختلف اضافه می شود. در جدیدترین عنوان استارت آپی با نام Daqri یک کلاه ایمنی هوشمند مجهز به اندروید و نوعی قابلیت واقعیت افزوده را طراحی کرده است.

از نظر ظاهری بسیار شبیه به یک کلاه دوچرخه سواری است اما در زیر بنا از سنسورها، دوربین ها و یک نقاب شفاف -که نقش نمایشگر را ایفا می کند- استفاده شده. برخلاف گوگل گلس که برای تمام کاربران ساخته شده، این کلاه ایمنی هوشمند تنها مصرف صنعتی دارد و تنها برای کارگران و مهندسان صنایع مناسب است.

با استفاده از این کلاه ایمنی هوشمند، مهندسان می توانند اطلاعات را به وسیله نمایشگر را در جلوی دیدگان خود به صورت دیجیتالی ببینند. کلاه به صورت خودکار با اسکن وسایل وضعیت آنها را سنجیده و از صحت عملکرد آنها اطمینان حاصل می کند و در صورت بروز خطا شخص استفاده کننده را مطلع می سازد. یکی دیگر از قابلیت های این کلاه ایمنی هوشمند، اتصال به ساعت و تلفن های هوشمند دیگر خواهد بود.

DAQRI_Smart_Helmet_02

اندی لووری، مدیر عامل شرکت Daqri، در مصاحبه ای با وال استریت ژورنال اعلام کرد که شرکت اش هیچ صرفه جویی در ساخت نکرده و قصد دارد یک کلاه ایمنی بسیار پیشرفته را روانه بازار کند. این واقعیت را هم باید در نظر گرفته که این کلاه به دلیل استفاده از ۲ پردازنده اسنپدرگن و ذخیره دیتا در حافظه فلش، مصرف انرژی بالایی خواهد داشت و از نظر قیمتی، گران تر از دیگر هدست های واقعیت افزوده خواهد بود. با توجه به گفته اندی لووری می توان حدس زد این کلاه قیمتی نزدیک به لپ تاپ های ارتشی خواهد داشت.

کلاه ایمنی هوشمند Daqri از ماه اکتبر به بازار عرضه خواهد شد.

منبع :http://digiato.com/article/2014/09/08/%DA%A9%D9%84...

ارسال مطلب به هایپرکلابز

انتخاب كلوب :  
نوع مطلب :
ارسال مطلب