گجت Unplug، مانع اتصال ناشناسان به وای فای شما- هایپرکلابز

علی علوی 9 سال پیش
گجت Unplug، مانع اتصال ناشناسان به وای فای شما- هایپرکلابز هایپرکلابز :

قطعا افرادی هستند که نسبت به نفوذ ناشناسان به شبکه وایرلس خانگی خود واهمه دارند. چرا که به سادگی می توان با اتصال به وای فای خانگی توسط ربات های کوچک، دوربین ها و میکروفون های مخفی و یا حتی گوگل گلس تمام اطلاعات ضبط شده را به سرورهای شخصی منتقل کرد. اگر شما هم نگران چنین موضوعی هستید باید گجت کوچکی به نام Cyborg Unplug را به شما معرفی کنیم.

کار کردن این دستگاه کوچک بسیار ساده است و فقط کافیست آن را به منبع برق متصل کرده و سپس مابقی کارها را به او بسپارید. آنپلاگ به خوبی تمام دستگاه هایی که در مجاورت خانه شما هستند را تحت نظر می گیرد و حتی جلوی اتصال آنها به وای فای خانگی خود را ببندید. بنابراین با وجود این دستگاه هیچ ناشناسی قادر به اتصال به شبکه وای فای شما نخواهد بود.

این دستگاه کاملا مشابه یک روتر به کوچکی Airport Express محصول اپل است که یک فرمور شخصی سازی شده به روی آن نصب است و به همین وسیله شروع به جستجو می کند و با استفاده از Mac Address دستگاه های اطراف، جلوی اتصال آنها را می گیرد. سایبورگ آنپلاگ توسط یک طراح آلمانی، به نام جولیان الیور، ساخته شده است و پیش از این هم به روی یک کد دور کننده گوگل گلس از وای فای کار می کرد. سپس ایده ساخت دستگاهی با همین عملکرد به ذهن اش خطور کرد و در نتیجه، سایبورگ آنپلاگ به دنیا آمد.

الیور به این نکته اشاره می کند که تکنولوژی مورد استفاده در آنپلاگ -که با نام All Out Mode هم شناخته می شود- جلوی اتصال تمام دستگاه های ناشناس به وای فای را می گیرد و همین موضوع، در برخی کشور ها غیر قانونی است. چرا که به سادگی می توان از این گجت در مکان های عمومی سو استفاده کرد و جلوی اتصال دیگر افراد به وای فای محیطی مثل هتل را گرفت.

گجت سایبورگ آنپلاگ به زودی با قیمتی مابین ۵۰ تا ۱۰۰ دلار عرضه خواهد شد.

منبع :http://digiato.com/article/2014/09/07/%D8%A8%D8%A7...

ارسال مطلب به هایپرکلابز

انتخاب كلوب :  
نوع مطلب :
ارسال مطلب