گران ترین و خاص ترین موتورسیکلت ها- هایپرکلابز

M* Razaghi 9 سال پیش
گران ترین و خاص ترین موتورسیکلت ها- هایپرکلابز هایپرکلابز :

موتور سیکلت ها از گذشته جزیی از مهم‌ترین وسایل حمل و نقل بوده‌اند و در طول زمان توانسته‌اند کاربردهای بسیاری داشته باشند. در این گزارش نگاهی داریم به تعدادی از گران‌ترین موتورسیکلت‌های به فروش رفته در حراجی‌ها که تاریخچه ای بسیار پربار به همراه دارند.

زمانی که موتور سیکلت ها برای اولین بار وارد بازار شدند، افراد بسیاری از وجود چنین وسایل نقلیه ای خوشحال شده و به شدت از آن‌ها استقبال کردند. این وسایل نقلیه دو نفره می‌توانستند به سرعت در مسیرهای باریک و از میان ترافیک عبور کنند و به فضای زیادی برای پارک نیاز نداشتند.

در طول سال‌ها موتورها دچار تغییرات بسیاری شدند و انواع مدل‌های آن‌ها برای شرایط مختلف وارد بازار شد. تعداد بسیاری از این وسایل نقلیه در مسابقات مختلف استفاده می‌شد و افراد بسیاری هم جذب این ورزش‌های پر هیجان شده بودند.

نگاهی داریم به موتورسیکلت‌هایی که در حراجی‌های مختلف جهان به قیمت‌های بسیار بالایی به فروش رفته‌اند و توانسته‌اند نام خود را به صورت همیشگی در تاریخ ثبت کنند.

1937 Crocker" Hemi Head”

302 هزار دلار

آلبرت کروکر کارخانه موتورسیکلت سازی خود را در سال 1936 افتتاح کرد و در طول زمان توانست شهرت خوبی کسب کند. این مدل موتور Hemi Head در سال 1937 تولید شده است و زمانی در اختیار استیو مک کویین قرار داشته است. در حال حاضر تنها 50 عدد از این مدل در جهان باقی مانده است.


1904 Crocker" Big Tank”

302 هزار دلار

یک موتور سیکلت دیگر از شرکت کروکر که به همان قیمت مدل Hemi Head به فروش رسید. این دستگاه در سال 1938 به منظور طی مسیرهای بلند و طولانی ساخته شد و به همین دلیل به باک بنزین بزرگ‌تر از معمول مجهز بود. در طول مدت زمان تولیدش، شرکت کروکر تنها 72 عدد از این مدل را تولید کرد و پس از سال 1940 نیز این شرکت دیگر به تولید موتورسیکلت ادامه نداد.

گران ترین و خاص ترین موتورسیکلت ها +قیمت و تصاویر

1907 Harley Davidson Strap Tank Single

352 هزار دلار

گران قیمت‌ترین موتورسیکلت هارلی دیویسون که در یک حراجی به فروش رفته باشد در سال 1907 تولید شده است. این موتور سیکلت ساده تنها یک سیلندر داشت و باک سوخت آن نیز با استفاده چند بند به بدنه متصل شده بود. از این مدل موتور سیکلت تنها 150 عدد در بازار تولید شد و نحوه استفاده از آن هم به این صورت بود که کاربر باید برای روشن کردن آن ابتدا همانند یک دوچرخه با آن پا می‌زد.

1929 Brough Superior SS-100

455 هزار دلار

یکی تز معروف‌ترین موتور سیکلت های زمان خود که به علت طراحی لوکس به شدت محبوب و مشهور بود. این موتور سیکلت با این که در سال 1929 تولید شده بود به موتوری بسیار قدرتمند مجهز بود که می‌توانست به سرعتی برابر با بیش از 120 کیلومتر در ساعت دست یابد. این محصول در سال 2011 در یک حراجی به قیمت 455 هزار دلار به فروش رسید.

گران ترین و خاص ترین موتورسیکلت ها +قیمت و تصاویر

1922 Brough Superior SS-80 " Old Bill”

469 هزار دلار

این موتور سیکلت تولید شده در سال 1922 به عنوان یکی از بهترین موتورهای جهان در زمان خود محسوب می‌شد. این دستگاه مخصوص صاحب شرکت Brough ساخته شده بود و اولین موتوری بود که توانست یک دور کامل در یک پیست مسابقه را با سرعتی بیش از 100 مایل در ساعت کامل کند.

1939 BMW RS 255 Kompressor

480 هزار دلار

این موتور سیکلت تولید شده در زمان جنگ جهانی دوم در سال 2013 به قیمت 480 هزار دلار به فروش رسید. شرکت BMW در زمان جنگ جهانی دوم به تولید موتورها سوپر شارژ شده برای موتورهای مسابقه ای پرداخت اما به علت جنگ نتوانست طرح خود را به پایان برساند. این شرکت توانست بالاخره در سال 1951بدنه ای مناسب برای این موتورها تولید کند و اولین موتورسیکلت مجهز به موتور توربوشارژ شده را وارد بازار کند.

گران ترین و خاص ترین موتورسیکلت ها +قیمت و تصاویر

1915 Cyclone Board Track Racer

520 هزار دلار

در اواخر دهه 1910 شرکت‌های بسیاری سعی کردند تا موتورسیکلت‌های مسابقه ای طراحی کنند. این موتورسیکلت با موتوری منحصر به فرد نیز به منظور پیروزی در مسابقات مختلف ساخته شده بود. تنها 12 عدد از این موتور سیکلت هنوز در جهان موجود است و یکی از آن‌ها در سال 2008 در یک حراجی به قیمت 520 هزار دلار به فروش رسید.

1910 Winchester

580 هزار دلار

شرکت وینچستر یکی از معروف‌ترین و بزرگ‌ترین تولید کنندگان اسلحه در آمریکا است و در طول مدت زمان فعالیت خود توانست به شهرت بسیار زیادی دست یابد. این شرکت در میان سال‌های 1909 و 1911 چند مدل موتورسیکلت هم تولید کردند اما نتوانستند در بازار به فروش چندان خوبی دست یابند. یک موتور تولید شده در سال 1910 این شرکت در سال‌های اخیر به قیمت بسیار بالای 580 هزار دلار به فروش رسید.

1954 AJS E95 Porcupine

675 هزار دلار

این مدل موتور سیکلت با هدف شرکت در مسابقات حرفه ای موتور سواری ساخته شده و در طول مدت زمان فعالیتش توانست چندین بار در مسابقات بین‌المللی مقام برتر را به دست آورد. از این مدل تنها 4 عدد تولید شده است و به همین دلیل قیمت آن‌ها نیز بسیار بالا است.

منبع :http://www.bartarinha.ir/fa/news/140492/%DA%AF%D8%...

ارسال مطلب به هایپرکلابز

انتخاب كلوب :  
نوع مطلب :
ارسال مطلب