BMW در نمایشگاه CES امسال ثابت کرد که هنوز هم در شگفت‌آفرینی تبحر بالایی دارد- هایپرکلابز

زهرا نصیری 7 سال پیش
BMW در نمایشگاه CES امسال ثابت کرد که هنوز هم در شگفت‌آفرینی تبحر بالایی دارد- هایپرکلابز هایپرکلابز :

خودروی i8 Spyder با تکنولوژی‌های آینده‌

شرکت BMW در نمایشگاه CES امسال ثابت کرد که هنوز هم در شگفت‌آفرینی تبحر بالایی دارد.

مجله دیجی کالا - زهرا غلامی: این روزها خودروهای خودران دیگر داستان علمی تخیلی نیستند، در واقع تعداد خودروهایی که با این تکنولوژی تولید می‌شوند، به حدی رسیده که دیگر شگفتی برنمی‌انگیزند. به همین دلیل طراحی و ساخت خودرویی که انسان مدرن امروزی را متحیر کند، واقعا کار سختی است.

اما BMW در نمایشگاه CES امسال ثابت کرد که هنوز هم در شگفت‌آفرینی تبحر بالایی دارد. مرکز توجه کنفرانس مطبوعاتی این شرکت طرح مفهومی i Vision Interaction بود؛ یک خودروی تقریبا واقعی مجهز به تکنولوژی‌های پیشرفته‌ای که تقریبا واقعی هستند. بعضی از ویژگی‌های این خودرو را می‌توان به راحتی در خودروهایی که امسال معرفی خواهند شد، دید.

در این طرح مفهومی، از مدل i8 Spyder الگو گرفته شده. i8 Spyder نسخه‌ی بدون سقف i8 است که در گذشته رونمایی شده، هرچند که هیچ‌وقت عرضه نشد. اما درون i Vision Interaction جذاب‌تر هم می‌شود. بالای داشبورد این خودرو، رو به روی صندلی مسافر، یک نمایشگر خیلی عریض 21 اینچی گذاشته شده که با آن می‌توان تقریبا همه‌ی کارکردهای خودرو را کنترل کرد.

اما راننده چگونه می‌تواند با این نمایشگر کار کند؟ BMW یک سیستم کنترلی حرکتی در این خودرو طراحی کرده که آن را AirTouch می‌نامد. راننده می‌تواند از دور به رابط کاربری نمایشگر اشاره کند و برای انتخاب آیتم انگشت‌اش را در فضا حرکت دهد. معلوم نیست که این تکنولوژی در عمل چگونه خواهد بود. اما اینکه جای تک تک کلیدها را در داشبورد می‌گیرد، واقعا فوق‌العاده است. البته نمایشگرهای زیبای رنگی درون خودروها به خصوص از نوع خودران ایده‌ی بسیار خوبی است. چرا که به خاطر رانندگی اتوماتیک این خودروها، راننده وقت آزاد خواهد داشت که به کمک نمایشگر می‌تواند آن را پر کند.

مجموعه‌ی این دموها و رونمایی‌ها در صنعت خودروسازی توجه بسیاری از علاقه‌مندان به تکنولوژی‌های مدرن را به خود جلب کرده است. این صنعت در مرحله‌ای است که سردمداران آن می‌خواهند هرچه زودتر تکلیف تعریف خودروی مدرن امروزی و ویژگی‌ها و قابلیت‌های آن مشخص شود. آن هم در عصری که کاربران حرفه‌ای گوشی‌های هوشمند، اوبر را دوست دارند. این شتاب باعث شده که اتفاقات عجیب و غریبی بیفتد و حالا به نظر می‌رسد که BMW راهی برای جمع کردن همه‌ی تکنولوژی‌های جدید پیدا کرده است.

ساير تصاوير

BMW در نمایشگاه CES امسال ثابت کرد که هنوز هم در شگفت‌آفرینی تبحر بالایی دارد- هایپرکلابز BMW در نمایشگاه CES امسال ثابت کرد که هنوز هم در شگفت‌آفرینی تبحر بالایی دارد- هایپرکلابز
منبع :http://hyperclubz.com

ارسال مطلب به هایپرکلابز

انتخاب كلوب :  
نوع مطلب :
ارسال مطلب