تایر هوشمند - هایپرکلابز

زهرا نصیری 7 سال پیش
تایر هوشمند - هایپرکلابز هایپرکلابز :

خبرهای جدید در دنیای تکنولوژی حاکی از آن است که نسل جدیدی از تایرها به نام تایر هوشمند طراحی شده است که قابلیت این را دارد که خودش را با شرایط مختلف در جاده مانند لغزندگی یا پوشیده بودن از برف انطباق می‌دهد.

تحقیقاتی در این رابطه در شرکت Kumho که در طراحی و تولید تایر تخصص دارد انجام شده است و محققان ایده منحصربفردی برای حل این گونه مشکلات ارائه دادند.

ویژگی اصلی این فناوری که می‌توان آن را قلب تپنده آن نامید، تغییر هوشمندانه عاج‌های سطح تایر است.

تایر جدید شرکت Kumho که تحت عنوان Maxplo شناخته می‌شود اخیرا جایزه کلاس «آینده نگری» را در مسابقه بزرگ طراحی A’ Design Awards ایتالیا ازآن خود کرده است.

از مهم‌ترین ویژگی‌های این تایر که بسیار هم مهم است این است که در داخل این تایر هوا وجود ندارد و مانند تایرهای عادی عاج‌های ثابتی ندارد بلکه طوری طراحی شده است که عاج‌های آن هنگام حرکت خودرو بر روی سطح خشک، مرطوب و یخ‌زده ساختاری متفاوت پیدا می‌کند. این تایرهای هوشمند قابلیت این را دارند که خود را با هر وضعیتی وفق دهند تا به این ترتیب خطر انحراف خودرو و بروز تصادفات ناشی از وضعیت ناپایدار جاده به حداقل خود برسد.

یکی از سطوحی که این تایر قادر است خود را با آن تطبیق دهد حرکت بر روی سطح پوشیده از آب است. تایرهای هوشمند در این شرایط مقدار زیادی از آب بین تایر و سطح جاده را به اطراف پمپاژ می‌کنند و به این ترتیب لغزندگی خودرو در حین حرکت بسیار کاهش پیدا می‌کند.

منبع :http://hyperclubz.com

ارسال مطلب به هایپرکلابز

انتخاب كلوب :  
نوع مطلب :
ارسال مطلب