انتخاب جاروبرقی- هایپرکلابز

انتخاب جاروبرقی- هایپرکلابز هایپرکلابز :

از نظافت گریزی نیست چه در خانه ای با اتاقهای تو در تو و یک هشتی بزرگ و چه در پنت هاوس یک برج چشم نواز.
روزگار عوض شده و خانه ها دگرگون شده اند اما هنوز هم آشغال همان آشغال های قدیم است جارو هم که باید زد. اگر چه زمانه چرخیده و حوض پر آب و جارو های نم زده را کم کرده است.نظافت اما به همان قرار با روزگار پیش آمده.

جاروی دست ساز مادر خاطره شده و جارو های برقی ، دیگر یک وسیله لوکس یا مکمل جاروهای دستی برای نظافت خانه نیستند آنها حاکمان مطلق نظافت خانه اند با قدرت های متفاوت و البته کاربرد های مختلف، آن قدر متنوع که یک راهنمای درست و حسابی برای انتخاب و خریدنش لازم است.

هنگام خرید یادتان باشد

اگر عزمتان برای خرید یک جارو برقی جزم شده، بهتر است این کار را کاملا جدی بگیرید هر چه باشد جارو برقی یک کالای لوکس و تزئینی نیست که بعد از مدتی بتوانید آن را برای تنوع عوض کنید.از طرفی این دستگاه ارتباط مستقیم با میزان پاکیزگی خانه و محل زندگیتان و در نهایت، سلامت شما و بقیه اعضای خانواده دارد.
برای اینکه بتوانید یک خرید خوب انجام داده و رضایت کامل داشته باشید، باید قبل از هرچیز نیاز های خودتان را به خوبی شناسایی کرده و شرایط خانه تان را بسنجید تا بتوانید یک جارو برقی مناسب انتخاب کنید.

قدرت
در این مورد، از مدل ، شکل ظاهری و قابلیت های مختلف جارو برقی که صرف نظر کنیم، مهمترین عامل در خرید جارو برقی، میزان قدرت آن است که در بازار اصطلاحا فروشندگان به آن وات می گویند.
این وات در حقیقت یک واحد بین المللی برای اندازه گیری میزان قدرت و توان هر وسیله یا دستگاه برقی است. در واقع همین وات است که کار شما را راحت تر یا سخت تر می کند. قبل از هر امکان جانبی ، این میزان مکندگی جارو برقی است که اهمیت بیشتری دارد.جارو برقی های معمولی غالبا میزان توانشان از 1000 تا 2200 وات متغیر است .البته جارو های با توان 1000 وات مدتها است با ورود مدل های جدید و متنوع تر با قابلیت ها گوناگون، دیگر جایی در بازار ندارند.این روزها در تمام فروشگاهها و مراکز خرید و فروش لوازم خانگی، جارو برقی های معمولی با توانی از 1300 تا 2200 وات جا خوش کرده اند.
این بازه تغییر توان ها، در واقع به همین نسبت، قیمت ها را هم تغییر داده و بر اساس نوع نیاز، شرایط خریداران را دچار نوسان می کند. البته بد نیست بدانید که اندازه و یا کوچک و بزرگی جاروبرقی ها، متناسب با توان و قابلیت های آنها تغییر می کند.
با این همه، این نیاز شماست که همه چیز را تعیین می کند. مساحت و اندازه خانه، میزان ریخت و پاش در خانه شما و البته تعداد اعضای خانواده و حتی سن آنها، همه و همه عواملی هستند که شما باید برای انتخاب میزان توان و قدرت جارو برقی تان در نظر بگیرید.
به طور کلی، قدرتی بین 1300 تا 1700 وات برای تمییز کردن و پاک کردن گردو غبار خانه ها کافی است اما مسلما خانه های بزرگتر با ریخت و پاش و تعداد فرزندان بیشتر ، به جارو برقی با توان بالاتر نیاز دارند.
البته یادتان باشد که انتخاب جارو برقی پر قدرت و با توان بالا، همیشه انتخاب درستی نیست.اگر هنگام تخلیه کیسه های جارو برقی به حجم کرک های فرشتان هم دقت کنید، حتما متوجه می شوید که هر چه میزان توان جارو برقی بالا باشد میزان کرک هایی که از فرشتان می کند بیشتر است.
حتما متوجه می شوید هر چه میزان مکندگی جارو برقی بیشتر باشد،سرعت فرسودگی فرش شما هم بیشتر می شود .
- برای جارو کشیدن،هیچگاه روی لوله خم نشوید ،تمام قد بایستید و اندازه لوله را طوری تنظیم کنید که برای جارو کشیدن هر گوشه خانه،نیازی به خم و راست شدن نباشد.
اگر شما روی دسته جارو خم می شوید یا با حرکت رفت و برگشتی لوله جارو،شما هم حرکت می کنید، منتظر ابتلا به انواع و اقسام دردهای کمری و مفصلی دیگر باشید.
- شما به طور ثابت بایستید و گوشه و کنار خانه را با روانه کردن لوله جارو به هر طرف تمیز کنید و هرگاه محدوده مشخصی را جارو کشی کردید ،نه با خم شدن به جلو بلکه با قدم برداشتن، منطقه جارو کشیدن را تغییر دهید.
ممکن است بعد از چند دقیقه جارو کشی،به خاطر صدای مستمر موتور جارو،در ناحیه گوشهایتان احساس ناراحتی کنید.پیشنهاد می شود اگر به چنین مشکلی گرفتارید،پیش از جارو کشی تکه ای پنبه در گوش خود قرار دهید.
- اگر از آن دسته از افرادی هستید که تمام خانه را در یک مرحله جارو می کنند،بد نیست بدانید که اگر جارو کشی قسمت های محتلف خانه به تناوب انجام شود،حاصل کار بهتر خواهد بود.خانه را برای خود و بر اساس تعداد اتاق ها قسمت بندی کرده و هر قسمت را در یک مرحله جارو کشی کنید.به این ترتیب نه شما به خاطر جارو کشی طولانی مدت دچار خستگی مفرط می شوید و نه به موتور دستگاهتان فشار می آید.
- هنگام جارو کشی ،به ویژه جارو کشی در مناطق پر گرد و خاک،استفاده از یک ماسک یا یک دستمال می تواند مانع بروز حساسیت های ریوی در دراز مدت شود.البته این پیشنهاد برای تمام خانم ها و آقایانی که اهل جارو زدن هستند و در هر منطقه جغرافیایی مفید خواهد بود.

نظافت بی صدا :
جارو برقی های بی صدا که در بازار ما هم چندان در دسترس نیستند، توسط 2 یا چند شرکت محدود خارجی تولید می شوند و هنوز به بازار بسیاری از کشورها نرسیده اند.
این جارو برقی ها دارای یک مخزن پر از آب برای موتور دستگاه هستند. به این ترتیب موتور این جارو برقی ها مانند یک توربین آبی در داخل آب کار کرده و صدای بسیار کمتری در مقایسه با انواع معمولی جارو برقی ها تولید می کند.ضد میکروب،ضد باکتری،آشغال جمع کن پر مصرف و پر توان.
جارو برقی در زمره لوازم پر توان برقی است که میزان مصرف انرژی آن بستگی به نحوه استفاده از مشتری دارد.جاروبرقی های کوچک در حدود 1000 وات و جاروهای برقی بزرگ در حدود 1500 وات توان دارند.معمولا در دوره قرائت کنتور مشخص می شود جارو برقی ها کوچک حدود 18 کیلو وات ساعت و جارو برقی های بزرگ در حدود 30 کیلو وات ساعت برق مصرف می کنند.
با این اوصاف همیشه به خاطر داشته باشید که از استفاده از این کالا در ساعت اوج مصرف بپرهیزید.با این کار،هم در هزینه های خود صرفه جویی می کنید و هم مانع از تاثیر نوسانات ناشی از ساعات پر مصرف در کالای خود می شوید.
جارو برقی باید کاملا تمیز باشد و لوله های آن گرفتگی نداشته باشد تا فشار به موتور آن وارد نشود و انرژی بیش از اندازه نیز هدر نرود.برای این منظور،همواره کیسه آشغال جارو برقی را پیش از پر شدن عوض کرده و جارو را نیز لااقل 2 بار در سال شسته یا عوض کنید.
هنگام استفاده از جارو،زباله های مرطوب،ته سیگار روشن،اشیای بزرگ و تیز،جوراب و کاغذ را از سر راه دور کنید.این اشیا می تواند به موتور جاروی شما ضربه وارد کنند و توان آن را کاهش دهند و البته مصرف برق را هم زیاد می کنند.
دقت کنید که این جاروهای برقی،معمولا دارای چندین درجه نشانگر قدرت مکندگی هستند که برای نظافت بخش های مختلف کاربرد دارند.
سعی کنید همیشه از درجه قدرت مکندگی مناسب برای نظافت اماکن مختلف و ریخت و پاش های مختلف استفاده کنید.
یادتان باشد جارو برقی را نزدیک منابع گرمازا نظیر شوفاژ،اجاق و همچنین منابع سوخت آتشزا قرار ندهید.ضمنا از کار مداوم با جارو برقی بپرهیزید چون روشن بودن دراز مدت جارو برقی (بیش از 30 دقیقه متوالی) به موتور جارو برقی فشار زیادی وارد می کند.
سطوحی که امکان چسبندگی بالایی دارند مثل موکت و سطوح پرزدار به توان بالاتری برای جدا سازی خرده های اضافات نیاز دارند و این توان برای سطوح صاف کمتر است.دقت کنید که برای رفع بعضی از اضافات اصولا نیازی به استفاده از جارو برقی نیست؛مثلا جمع آوری قطعات بزرگ کاغذ و دستمال کاغذی با جارو،تنها توان بالایی از دستگاه می گیرند و باعث وارد شدن فشار بی جهت به موتور جاروی شما می شوند.
هیچ وقت برای خاموش و روشن کردن جارو از پا استفاده نکنید ،فشار این دگمه ها با پا،عمر جارو را بسیار کوتاه خواهد کرد.

ساير تصاوير

انتخاب جاروبرقی- هایپرکلابز
منبع :http://hugel.biz/articles/81-vaccuum-cleaner-guide

ارسال مطلب به هایپرکلابز

انتخاب كلوب :  
نوع مطلب :
ارسال مطلب